Wyniki konkursów - rok szkolny 2017/2018


SUKCESY W KONKURSIE HISTORYCZNO-FOTOGRAFICZNYM

Na początku czerwca został roztrzygnięty konkurs fotograficzno-historyczny SP71 na Najpiękniejszy zabytek szczecina. Z naszej szkoły zostały wysłane dziesięć prac. Trzy z nich zajęły bardzo wysokie miejsce
Oliwia Szymańska - I miejsce
Mateusz Kowal - II miejsce
Wiktoria Staszewska - III miejsce
GRATULACJE DLA ZWYCIĘSCÓW
Rafał Sularz.

W maju 2018 rozstrzygnięto również Konkurs rysunkowo- historyczny Brathanki organizator szkoła ZSO nr 9. W tym konkursie wzięło udział cztery prace. Dwie z nich  zdobyły wyróżnienie(Amelia Sularz 7c,Martyna Czuba 6b)
GRATULACJE DLA DZIEWCZYN
Rafał Sularz

Dnia 24 maja odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczestnikami byli uczniowie klas szóstych i siódmych. Zwyciężczynią została Martyna Czuba z klasy 6b, drugie miejsce zajął ajęła Katarzyna Nowak z klasy 7a, a trzecie - Jakub Laska z klasy 6b. Ze względu na wysoką liczbę punktów zdobytych w konkursie wyróżniono także Marcela Ohla z klasy 6b i Małgorzatę Ciesielczyk z klasy 6a. Wszystkich wyżej wymienionych dzieliły niewielkie różnice w punktacji, tym bardziej WIELKIE GRATULACJE!!! Agnieszka Mańkowska, organizator konkursu 


Konkurs II etapu zminiejszenia zanieczyszczeń powietrza w Szczecinie KAWKA organizowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin pod haslem "Czyste powietrze". Celem konkursu było skierowanie uwagi dzieci i rodziców na ryzyko zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz przekazanie poprzez plastyczną ekspresję dzieci idei korzyści utrzymania i dbania o czyste powietrze środowiska, w którym na codzien funkcjonują.
Wyróżnienie w kategori wiekowej klas IV-VII otrzymala Weronika Zacholska , której opiekunem była p. Wioletta Godzwon.
Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne organizowany przez EDI Ogólnopolskie konkursy przedmiotowe został przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych  na podstawie testu 30 pytań z czterema wariantami odpowiedzi.
W naszej szkole wzięło udział 8 uczestników:
Aleksandra Lniak 6b - - dyplom laureata i nagroda
Zofia Pich 6b  dyplom laureata i nagroda
Jakub Laska 6b dyplom laureata i nagroda
Jakub Dargiel 5a Dyplom wyróżnienia
Amelia Wasielewska 5b Dyplom wyróżnienia
Alicja Zacholska 4b Dyplom wyróżnienia
Gabriela parobczy 5b Dyplom wyróżnienia
Michał Rzetelny 6b Dyplom uznania
Opiekunem grupy była p. Irena Wojciechowska nauczyciel religii
Gratulujemy !
Konkurs geaoraficzny PINGWIN 2017 organizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI Udział wzięło 6 uczniów , którzy otrzymali DYPLOM UZNANIA:
Katazryna Nowak 7a
Maja Bątkowska 7b
Łukasz Stąporek 7c
Damian Jastrzębski 7b
Magdalena Prosowska 7a
Paulina Karbownik 7a
Opiekunem grupy była p. Joanna Bielas nauczyciel geografii
Gratulujemy !

Konkursy - historia

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej Nr 56 odbył się konkurs historyczno-plastyczny „Wilhelm Meyer-Schwartau i jego dokonania” . 
W tym konkursie wzięło udział z naszej szkoły trzy uczennice. Konkurs trwał około 1,5 h i na miejscu uczennice tworzyły prace plastyczne. Wkrótce po na rozstrzygnięciu okazało się, że dwójka z nich osiągnęła pierwsze i drugie miejsce.
Konkurs wygrała wiec Maja Bątkowska z klasy 7b , a Kinga Wiśniewska z klasy 7a zajęła drugie miejsce. Gratuluje osiągnieć.

Ponadto w części multimedialne wyróżnienie zdobył Bartek Gadacz.

Opracował Rafał Sularz.
Wynik międzyszkolnego konkursu literacko-historycznego "Spacerkiem po Szczecinie" odbywającego się w ramach Międzyszkolnego Projektu"Wielcy budowniczowie Szczecina"

kategoria klasy IV-VII
I miejsce Zofia Pich kl. VI b
III miejsce Małgorzata Ciesielczyk kl. VIa
Wyróżnienie Weronika Zacholska kl. VII c

Opiekun uczniów p.Rafał Sularz

W listopadzie 2017r. grupa uczniów klas siódmych wzięła udział w konkursie organizowanym przez OLIMPUSA pt. "Omnibus"
Do grupy uczniów , którzy otrzymali dyplomy uznania należą:
Patrycja Salamon kl. 7b
Łukasz Stąporek kl. 7c
Grzegorz Rozmysłowski kl. 7a
Maja Bątkowska kl. 7b
WiktoriaLipka kl. 7b
Konrad Zieliński kl. 7a
Damian Jastrzębski kl. 7b
Klaudia Piórkowska kl. 7b
Do konkursu uczniów przygotowywała p. Joanna Bielas
Gratulacje!

Konkursy - język angielski

17 października 2017 r. odbył szkolny etap Konkursu Języka Angielskiego. Jest to konkurs organizowany przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W tej części konkursu wzięło udział 19 uczniów klas szóstych i siódmych. Do kolejnego, rejonowego etapu awansowało 3 uczniów: Patrycja Salomon z klasy 7b, Katarzyna Nowak z klasy 7a i Mikołaj Carło z klasy 6a. Konkurs podsumowano również w kategoriach klas siódmych i szóstych. Wśród uczniów klas siódmych najwyższą liczbę punktów uzyskali: Patrycja Salamon z klasy 7b, Katarzyna Nowak z klasy 7a i Maciej Jechanowski z klasy 7c; najlepsi szóstoklasiści to kolejno: Mikołaj Carło z klasy 6a, Szymon Rymer z klasy 6b i Małgorzata Ciesielczyk z klasy 6a. GRATULACJE! 

Agnieszka Mańkowska, nauczyciel języka angielskiego