Nasze zadania - rok szkolny 2017/2018

Kwiecień 2018

1. „Atrakcje Krainy Gryfitów” 11.04.2018r. Godz. 12.00-16.00 Udział członków SKKT

2. Zakończenie zbierania wniosków do klas sportowych IV i VII na rok szkolny 2018/2019   04.04.2018r.

Testy sprawnościowe klasy III
klasa 3a – 11.04.2018r. - środa godz. 13.50
klasa 3b – 06.04.2018r. - piątek godz. 13.50
klasa 3c – 06.04.2018r. - piątek 8.55

Klasa 6a test sprawności ukierunkowanej J. Noszczaka przeprowadzony zostanie na lekcjach wychowania fizycznego w dniach :
06.04.2018r. godz. 12.55 , 09.04.2018r. 10.45, 10.04.2018r. godz. 8.55

Klasa 6b test sprawności ukierunkowanej J. Noszczaka przeprowadzony zostanie na lekcjach wychowania fizycznego w dniach :
09.04.2018r. godz. 13.50 , 10.04.2018r. 9.50, 11.04.2018r. godz. 12.55

3. Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
– Szkoła Podstawowa nr 37 w Szczecinie, ul. Lucjana Rydla 6 26.04.2018 r. Część teoretyczna oraz zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej –
Część praktyczna z zakresu jazdy rowerem

4. Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem 26.04.2018r. Przygotowanie testów 

5. „Książka , zdrowie , ekologia” działania związane z dniami: Światowy Dzień Ziemi, Światowy Dzień Zdrowia, Światowy Dzień Książki działania dla zespołów klasowych 0-III, IV-VI

-edukacja czytelnicza i medialna
  • „Zaczytani 23” konkurs kart książek dla klas I-III
  • „Wiersze pędzlem malowane” klasy IV-VII
  • „Moje fascynacje czytelnicze”- lekcje j. polskiego, scenariusza dla klas IV-VII
  • Multibook dla każdego – prezentacje multimedialne konkurs dla klas VI i VII 

- edukacja zdrowotna-
  •  Przygotowanie gazetki o Światowym Dniu Zdrowia- zdrowe odżywianie: „Sportowe fascynacje” – aikido , taniec nowoczesny- klasy I-VII
  • „Recepta na zdrowie” konkurs plastyczny klas I-III


- edukacja ekologiczna 16-26.04.2018r. 
  • Konkurs plastyczny dla klas I-III: „Ekologicznie i zdrowo” –świetlica szkolna

  • Zielony dzień – 23 kwietnia 2018r. – kolor zielony dominuje w stroju ucznia.
  • Przeprowadzenie lekcji przyrody i biologii w klasach IV-VII na temat: ”Coś z niczego”.Wykonanie przez uczniów projektów ekologicznej torby na zakupy. Wystawa projektów.
  • Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VII „Ziemia wyspa zielona”. Prace wykonane techniką dowolną, format A4 i A3, należy oddać do organizatora do 18 kwietnia 2018r. Wystawa prac uczniów.

6. Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem 23.04.2018r. godz. 12.55
aula szkoły Turniej wiedzy dla uczniów klas II o przygodach Kubusia Puchatka – zabawa z lekturą , małe co nieco, Stumilowy Las

7. Międzyprzedszkolny turniej sportowy „Sprawny Przedszkolak” 19.04.2018r. godz. 10.00 Zaproszenie do turnieju do 07.04.2018r.
.
8. Wiosenne Potyczki Matematyczne SP 23 24.04.2018 r. godz. 14.00 aula szkoły - Turniej matematyczny podsumowujący etapy działań w zakresie rozwiązywania zadań nietypowych na poziomach klas IV-VII

9. Turniej w DWA OGNIE dla uczniów klas III 25.04.2018r. godz. 10.45 Rywalizacja sportowa uczniów klas III

10. Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja          27.04.2018r. Przedstawienie historii Konstytucji Trzeciego Maja –             akademia

Marzec 2018

1. Konkurs wiedzy o Mariuszu Zaruskim, „Mariusz Zaruski – pod żaglami Zawiszy” 01-31.03.2018 r.

2. Finał Konkursu Matematycznego w XIII LO 08.03. 2018r. godz.15.30
3. Finał Konkursu Humanistycznego w XIII LO
cz. pisemna 06 .03.2018r. godz. 15.30 

cz. ustna 20.03.2018r. godz. 15.30 

4. Finał Konkursu Historycznego w XIII LO 09. 03.2018r. godz. 15.30

5. Finał Konkursu Przyrodniczego w XIII LO 15. 03.18r. godz.15.30

6. Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych w walkach o wyzwolenie Dąbia- 20 .03.2018r.

7. Eliminacje konkursu „Moja Mała Ojczyzna” 06.03.2018r.

8. Przedstawienie estradowe „Wielcy Rodacy” w wykonaniu
S.Sielickiego 15.03.2018r. Godz. 9.30 Godz. 12.00 Aula szkoły

9. Zebrania z rodzicami:
Klasy I-III, oddziały przedszkolne 15.03.18r. 

Klasy IV-VII 14.03.18r.
( spotkanie z rodzicami klas III w sprawie rekrutacji do klasy sportowej)

10. Rekrutacja do klasy IV sportowej o profilu piłka ręczna dz/chł na rok szkolny 2018/2019

Rekrutacja do klasy VII sportowej – testy sprawnościowe.
Od 12.03-29.03.18 r.

11. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Kangur 2017 15.03.2018r.

12. Rekolekcje Wielkopostne 19 -21.03. 2018r. 

13. Szkolny Dzień Teatru „Wartości – drogowskazy naszego życia” 
27.03.2018r. s.gimnastyczna

14. Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych 27.03.2018r.

Luty 2018

1. Zebrania z rodzicami
Klasy I-III, oddziały przedszkolne 01.02.2018r.
Klasy IV-VI 31.01.2018r.

2. Dzień Bezpiecznego Internetu 06.02.2018r

3. Pasowanie na Czytelnika uczniów klas I 23.02.2018r.
godz. 12.00 aula szkoły


4. Święto Patrona Szkoły :
Działania „Mój Patron” 05-28 .02.2018r.
Mój Patron Mariusz Zaruski 16.02.2018r.  godz. 10.45 i 12.00 s.gimnastyczna

5. Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim 27.02.2018 r.

6. Etap Wojewódzki Konkursów przedmiotowych pod Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty 06.02.18 godz. 14.00
07.02.18 godz. 14.00

7. X Kuratoryjny Konkurs Historyczny w XIII LO
eliminacje szkolne 01.02.2018 r. g.9.00 s.11

8. XVII Kuratoryjny Konkurs Humanistyczny w XIII LO
eliminacje szkolne do 30.01.2018r. g.9.00 s.20

9. XVIII Kuratoryjny Konkurs Matematyczny w XIII LO
eliminacje szkolne  zostały przeprowadzone

10. V Kuratoryjny Konkurs Przyrodniczy w XIII LO
eliminacje szkolne do 31 .01.2018r. godz.9.00 s.11

Styczeń 2018

1. Powiadomienie rodziców , prawnych opiekunów o ocenach
semestralnych 04.01.18r.
2. Szkolenie Straży Miejskiej „Bezpieczne Ferie” 05.01.2018r.klasy 0-III
3. Udział w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 08-12.01.18r.
4. Rada klasyfikacyjna 11.01.18r.
5. X Kuratoryjny Konkurs Historyczny w XIII LO eliminacje szkolne
01.02.2018r. g.9.00 s.11
6. XVII Kuratoryjny Konkurs Humanistyczny w XIII LOeliminacje
szkolne 30.01.2018r.  g.9.00 s.20
7. XVIII Kuratoryjny Konkurs Matematyczny w XIII LO eliminacje
szkolne 09.01.2018r.s.21
8. V Kuratoryjny Konkurs Przyrodniczy w XIII LOeliminacje szkolne 31.01.2018r. godz.9.00 s.11
9. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpus 9 stycznia 2018r. o godz.13.50 w sali 21
10. Portret Józefa Piłsudskiego- konkurs plastyczny 02.01- 15.01.2018r.
11. „Skok w Nowy Rok” turniej piłki ręcznej 05.01.2018r.
12. Turniej Miast – piłkaręczna12.01.2018r.
13. Realizacja projektu szkolnego „Karnawał na wesoło” Klasy 0-III 9.00-12.00 –aula
Klasy IV-VII- 8.00-9.40- zaj. lekcyjne, 9.40-12.00 – bal sala gimnastyczna
„Delfinki”3-4 latki s. 5 godz. 9.00-10.00
14. Bezpieczne Ferie Klasy 0-VII pogadanki w klasach.

Grudzień

1. XIX Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej – etap rejonowy 05.12.2017r.

Szkoły podstawowe klasy I-III godz. 9.30
Szkoły podstawowe klasy IV-VI godz.11.30
Klasy VII i Gimnazja godz.13.30
KLUB DELTA

2. Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej:

Rozgrywki klas sportowych w piłce ręcznej MOS
Dziewczęta 6a 08-10..12.2017r.
Klasy 5a,6a

Turniej Piłki ręcznej SP 16 13.12.2017r. 

3. Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej w SP 37 07.12.2017r. godz. 11.00 kl V-VI

4. Mikołajki klasowe 06.12.2016r. 

5. Prelekcje przedstawiciela poradni obywatelskiej EDUCAR
01,04 .12.2017r. Dla uczniów klas 6b,5a,5b

6. Akcja Samorządu Uczniowskiego „Podziel się” 11-15.12.2017r. 

7. Program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia
21.12.2017 r. sala gimnastyczna
godz. 9.50, godz. 12.00 

8. Działania profilaktyczne – pogadanki w klasach
• Zachowanie się na drodze w trudnych warunkach atmosferycznych w okresie zimy Jak ciekawie i bezpiecznie spędzić czas przerwy świątecznej 18-22.12.2017r.

Listopad 

1. Uroczysta akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości
z udziałem kombatantów i gości 10.11.17r.

godz.8.55 klasy: 0a,1a,3a, 3c,2a,4a,4c,6b,7a,7b

godz. 10.45 klasy:0b, 2b, 4a,4b,5b,6a,6b, 7c, 3b sala gimnastyczna 

2. Rozgrywki Mistrzostw Szczecina w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt
Dziewczęta kl. 6a :
16.11.2017r.godz.12.30
(w SP51)
21.11.2017r.godz.13.30
(w SP37)
28.11.2017r. godz.13.30
(w SP37)
13.12.2017r.godz.12.30
(w SP 16)

Chłopcy kl. 6a:
17.11.2017r. godz.14.30
(w ZS nr2) gosp
22.11.2017r. godz.12.30
(w SP16)
29.12.2017r.godz.13.30
(w SP55)
01.12.2017r. godz. 14.30
(w ZS nr2) gosp

3. Dni zdrowych śniadań - promocja przez uczniów i nauczycieli form zdrowego odżywiania i spożywania drugiego śniadania w ramach programu „Śniadanie daje moc” 6 do 17 listopada 2017 r.

4. Realizacja oferty edukacyjno-wychowawczo-opiekuńczej dla uczniów klas VI i VII „Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”-
„Cyberbezpieczeństwo 3.11.2017r. (piątek)
8:30-11:30 klasy 6a,7a ,7b,7c
12:15-15:15 klasy 6b 

5. Zajęcia warsztatowe „Przemoc rówieśnicza” SYNERGIA
20.11.2017r., 04.12.2017r.

6. Konkurs recytatorski - szkolne eliminacje 23.11.2017r.godz.15.30 aula szkoły

7. „Bal jesieni „ 0-III 22.11.17r. godz. 15.30-17.30- aula szkoły

8. Bal jesieni „ IV-VII 22.11.17r. godz. 15.30-17.30- sala gimnastyczna

9. Licytacje bombek 22.11.17r. w czasie balu

10. Eliminacje rejonowe w Gimnazjum nr 5
Konkurs j. polskiego -20.11.2017r.godz. 14.00
Konkurs matematyczny – 21.11.2017r. godz. 14.00
Konkurs j. angielskiego – 22.11.2017r. godz. 14.00

11. Alfik matematyczny 22.11.2017r.
szczegóły podziału uczniów podadzą organizatorki
12. Prelekcje Straży Miejskiej „Obcy”„Przeciwdziałanie agresji” 17.11.2017r. czI od.godz.8.30.
20.11.2017r. od. godz. 10.30
W salach lekcyjnych

13. Promocja systematyczności oszczędzania w SKO 29.11.2017r. godz.10.45

14. Zebrania z rodzicami:
Klasy I-III , oraz oddziały przedszkolne 30 .11.2017r.
Klasy IV-VI 29 .11. 2017r. 

15. Świat przyjazny jamie ustnej „ szkolenie dla nauczycieli klas I i II i III edukacji przedszkolnej oraz edukacji zdrowotnej 30.11.2017r. godz. 16.00  s.11

16. Turniej JUDO 16.11.2017r. godz. 17.00-20.00 s. gimnastyczna

Październik

  1. Prelekcja straży miejskiej dla uczniów klas I-III oraz oddziały przedszkolne. 02.10.2017r.                                                                     
  2. Organizacja i przeprowadzenie eliminacji szkolnych konkursów przedmiotowych pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Do 20.10.2017r.                                                               
  3. Podsumowanie konkursów „Szkolnych Dni Bepieczeństwa”         Klasy I-III 11.10.2017Godz. 10.45. aula                                         Klasy IV-VII 12.10.2017r.Godz. 9.50 sala gimn.                             
  4. Promocja higieny picia mleka w ramach programu „Mleko w szkole” oraz spożywania owoców i warzyw „Szkoła z witaminą” – zasady, sposoby, higiena. 02-30.10.2017r.                                                   
  5. Pasowanie na Przedszkolaka Delfinki, Marynarze ,Żeglarze17.10.2017r.godz. 15.00- s. gimn.                                             
  6. Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania pierwszoklasistów na uczniów z udziałem zaproszonych gości , rodziców 13.10.2017r. godz. 12.00 sala gimnastyczna.                 
  7. Ogłoszenie i podsumowanie wyników eliminacji szkolnych konkursów przedmiotowych pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Do 20.10.2017                                                                       
  8. Zebrania z rodzicami:Klasy I-III , oraz oddziały przedszkolne 26 .10.2017r. Klasy IV-VI 25 .10. 2017r.                                             
  9. “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”- w ramach projektu edukacyjnego - RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ 16.10.2017r.s.gimnastyczna                                                             
  10. Pamiętamy o tych , którzy odeszli- odwiedzanie i porządkowanie mogił. Do 30.10.2017r.

Wrzesień

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 04.09.2017r.

2. Zebrania rodziców klas IV-VII 06.09.2017r.

Zebrania rodziców klas I-III i oddziałów przedszkolnych 07.09.2017r.
godz. 17.00

3. Zapoznanie uczniów z wymaganiami edukacyjnymi wynikającymi z realizowanego programu nauczania oraz sposobami sprawdzania osiągnięć szkolnych uczniów. 07.09.2017r.

4. Zapoznanie uczniów i ich rodziców( prawnych opiekunów) z kryteriami ocen z przedmiotów i zasadami oceniania zachowania. 07.09.2017r.

5. Zapoznanie uczniów i ich rodziców( prawnych opiekunów) z zadaniami szkoły , wewnętrznymi regulaminami. 6,7.09.2017r.

6. Zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć nt. zasad zachowania ucznia:
-strój szkolny
-podstawowe postawy obowiązujące w kontaktach uczeń -nauczyciel, uczeń – uczeń12.09.2017r.

7. Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z Dyrektorem Szkoły - 11.09.2017r. godz. 17.00

8. Realizacja projektu w ramach programu „Bezpieczna Szkoła ”w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. 28.09.2017r.

9. Pierwszaki na start edycja III. 21.09.2017r.

10. Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa 27.09.2017r.

11. Udział w tygodniu akcji „Sprzątanie świata- Polska 2017”- pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce” ( w ramach godzin wychowawczych) 15-17 09.2017r.

Nasze zadania - rok szkolny 2016/2017

czerwiec 2017
  1. Dzień Sportu Szkolnego 01.06.2017r. godz. 9.00-12.3012.30- Mecz z udziałem nauczycieli , rodziców i uczniów.
  2. Turniej sportowy dla dziewcząt klas 2 I 3 z udziałem dzieci z SP w Dębnie 07.06.2017r. godz. 11.00-15.00
  3. Egzamin na kartę rowerową. 09.06.2017r. dziedziniec szkoły. godz. 13.40 klasy 4a,4b
  4. Wybory do Samorządu Uczniowskiego19.06.2017r. głosują klasy IV, V, VI biblioteka godz. 13.00
  5. Turniej Piłki Ręcznej na trawie w SP 37 12-13.06.2017r. 9.00-16.00 klasy :4a chł 5a dz/chł 6a dz./chł
  6. Zebranie z rodzicami dzieci oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2017/2018 –19 czerwca 2017r. godz. 16.30, aula szkoły
  7. Zebranie z rodzicami dzieci klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018 19 czerwca 2917 godz.17.15 aula szkoły
  8. Prelekcja Straży miejskiej dla klas I-III “Bezpieczne wakacje” 19.06.2017r. 17.15 aula szkoły
  9. XIV Bieg Dąbski 14.06.2017r. godz. 11.00- bieg dziewcząt , godz. 11.20 - bieg chłopcówgodz. 10.45 – bieg przedszkolakówwręczenie nagród godz. 13.30
  10. Powiadomienie uczniów i ich rodziców ( prawnych opiekunów) o przewidywanych ocenach rocznych z zajęć edukacyjnych i zachowania  07 czerwca 2017r.
  11. Turniej Przedszkolaka o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 w Szczecinie-12 czerwca 2017r.- sala gimnastyczna godz.10.30
  12. Turniej piłki ręcznej na trawie w SP nr 374a,5a,6a dz/chł 12-13 czerwca 2017r. 8.00-15.00 
  13. Podsumowanie Szkolnego Dnia Sportu 21 czerwca 2017 r. –środa (s. gimnastyczna)10.45 klasy I-III   09.50 klasy IV-VI 
  14. Apel podsumowujący udział uczniów w konkursach przedmiotowych - sala gimnastyczna  22 czerwca 2017r. Klasy I-III godz. 10.00  Klasy IV-VI godz. 11.00 
  15. Dzień z wychowawcą klasy I- VI – 22.06.2017r.
  16. Msza Święta w Kościele dla klas 0-VI 22.06.2017r. godz. 9.00
  17. Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym                 23 czerwca 2017r. godz. 09.00 aula szkoły
  18. Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – 23 czerwca 2017r.- sala gimnastyczna                                                                         Klasy I-III –godz. 10.30                                                         Klasy IV-VI – godz. 11.30
  19. Bezpieczne wakacje – pogadanki w klasach nt. bezpiecznego i czynnego wypoczynku letniego
Kwiecień 2017

Rekolekcje Wielkopostne 03,04,05 kwietnia 2017r.

Turniej Komunikacyjny
„Wiemy lepiej niż rodzice, jak przechodzić przez ulicę”
11.04.2017r. Godz.10.00 PP 43


Przygotowanie dzieci do turnieju

Uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych 12.04.2017r.

Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem 26.04.2017r.
godz. 8.55 aula szkoły

Turniej wiedzy dla uczniów klas II o przygodach Kubusia Puchatka – zabawa z lekturą , małe co nieco, Stumilowy Las

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym Szkoła Podstawowa
nr 37 w Szczecinie, ul. Lucjana Rydla 6 27.04.2017 r.

Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem
25.04.2017r. godz. 9.00

„Książka , zdrowie , ekologia” działania związane z dniami: Światowy
Dzień Ziemi, Światowy Dzień Zdrowia, Światowy Dzień Książki działania dla zespołów klasowych 0-III, IV-VI
- edukacja zdrowotna-
-edukacja czytelnicza i medialna
-edukacja ekologiczna
20-26.04.2017r.
Konkursy, turnieje , mecze, warsztaty związane z
obchodami Dni: zdrowia, książki , Ziemi
Przygotowanie gazetki o Światowym Dniu Zdrowia-
zdrowe odżywianie, Dzień witamin, zawody sportowe „Witaminowy tor przeszkód”
Gazetka z okazji Światowego Dnia Książki,
Zaczytani 23- czytanie ulubionej książki . „Z życia szkoły” – filmowe scenki z udziałem uczniów .
Gazetka z okazji Światowego Dnia Ziemi. Plastikowy
zawrót głowy- recykling na wesoło- formy przestrzenne z materiałów wtórnegoprzetwarzania – lekcje przyrody, techniki



Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Mariuszu Zaruskim
27.04.2017r. godz. 13.00 aula szkoły


Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
05.05.2017r.
Przedstawienie historii Konstytucji Trzeciego Maja
Marzec 2017

Campy sportowe 10-12.03.2017r. Turniej piłki ręcznej dziewcząt  z udziałem szkół :SP Szczecin, SP Drawsko , SP mielenko Drawskie

Konkurs wiedzy o Mariuszu Zaruskim, konkurs plastyczny „Mariusz Zaruski – pod żaglami Zawiszy”06-10.03.2017r.

Finał Konkursu Matematycznego w XIII LO  09.03. 2017r. godz.15.30

Finał Konkursu
Humanistycznego w XIII LO cz. pisemna
02 .03.2017r. godz. 15.30
cz. ustna 16.03.2017r. godz. 15.30


Finał Konkursu
Historycznego w XIII LO 06. 03.2017r. godz. 15.30

Finał Konkursu
Przyrodniczego w XIII LO 07. 03.17r. godz.15.30

Finał Konkursu
j.angielskiego w XIII LO cz. II - 15.03. 2017r. godz.15.30

Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych w walkach o
wyzwolenie Dąbia- 18 .03.2017r.

Przedstawienie estradowe
„Zabawa to jest to” w wykonaniu S.Sielickiego
14.03.2017r.Godz. 8.15 Godz. 9.50 Aula szkoły

Ogólnopolski Konkurs
Matematyczny Kangur 2017 16.03.2017r.

Szkolny Dzień Teatru 21.03.2017r.

Dni Skandynawskie 30.03 - 03.04.2017r.
„Pocztówka ze Skandynawii – konkurs plastyczny

Zebrania z rodzicami:
Klasy I-III, oddziały przedszkolne
Klasy IV-VI 30.03.17r.
( spotkanie z rodzicami klas III w sprawie rekrutacji do klasy sportowej)

Wiosenne Potyczki
Matematyczne SP 23 „29.03.2017 r. godz.14.00 aula szkoły

Luty 2017

1. Zebrania z rodzicami
Klasy I-III,02.02.2017r.
oddziały przedszkolne
Klasy IV-VI 01.02.2017r.

2. Pasowanie na Czytelnika uczniów klas I 08.02.2017r. godz. 13.00 aula szkoły


3.„Mam talent”09.02.2017r.
godz.12.00 aula

4.Święto Patrona Szkoły :
Działania „Mój Patron” 06-10 .02.2017r.
Mój Patron- 150 Rocznica 07.02.2017r.
Urodzin Mariusza Zaruskiego
10.02.2017r. godz. 10.45 i 12.00

5. Turniej Piłki Ręcznej SP55
02.02.2017r.

6.Prelekcje straży
pożarnej w klasach I-III
pt. „Ognik” 07.02.2017r.Godz. 9.50-11.30

7.Finał Konkursu
Matematycznego w XIII LO
09.03. 2017r. godz.15.30

8.Finał KonkursuHumanistycznego w XIII LO
cz. pisemna 02 .03.2017r. godz. 15.30

cz. ustna 16.03.2017r. godz. 15.30

9.Finał Konkursu
Historycznego w XIII LO 06. 03.2017r. godz.
15.30

10.Finał Konkursu
Przyrodniczego w XIII LO 07. 03.17r. godz.15.30

11.Finał Konkursu
j.angielskiego w XIII LO
cz.I -28.02.2017r. godz. 15.30
cz. II - 15.03. 2017r.. godz.15.30

12.Bezpieczne Ferie Zimowe 06-10.02.2017r.

Styczeń 2017

1. Udział w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 11-13.01.17r.

2. Powiadomienie rodziców , prawnych opiekunów o ocenach semestralnych 18.01.17r.

3. IX Kuratoryjny Konkurs Historyczny w XIII LO eliminacje szkolne 26.01.2017r.  g.9.00 s.11

4. XVI Kuratoryjny Konkurs Humanistyczny w XIII LO eliminacje szkolne 24.01.2017r.  g.9.00 s.19

5. XVII Kuratoryjny Konkurs Matematyczny w XIII LO eliminacje szkolne
18.01.2017r. godz. 13.00 s.23

6. V Kuratoryjny Konkurs Przyrodniczy w XIII LO eliminacje szkolne
25 .01.2017r. godz.9.00 s.8

7. VIII Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego w XIII LO eliminacje szkolne 19.01.2017r.godz.10.00 s.18

8. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT 11 stycznia 2017r.
godz. 12.55 s.23
godz.13.50 s.21

9. Runda półfinałowa Mistrzostw Szczecina w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt 6a 02.01.2017r. , 09.01.2017r.  godz. 9.30-14.30

10. „Skok w Nowy Rok” turniej piłki ręcznej Termin podany przez organizatora

11. Turniej piłki ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin w SP 37 Termin podany przez organizatora

12. „Ognik” pokazy w ramach programu Bezpieczna + 10.01.2017r.

13. Warsztaty kulinarne Zielona Kraina 18.01.2017r.
godz.8.00-9.30- 4b
godz.10.00-11.30- 4a

14. Pasowanie na Czytelnika uczniów klas I 26.01.2017r
godz. 9.00 aula szkoły

15. Bal Karnawałowy
Klasy 0-III 9.00-12.00 – aula/sale lekcyjne
Kl. 3b s.3
Kl.5b s.20
Klasy IV-VI- 8.00- 9.40- zaj. lekcyjne, 9.40-12.00 – bal sala gimnastyczna 27 .01. 2017r.

16. Dzień Babci i Dziadka  21-22.01.2017r. ( wg.ustaleń wychowawców)

Grudzień 2016

XVIII Festiwal
Piosenki Bożonarodzeniowej – etap rejonowy

  01.12.2016r.

Godz.9.30-12.00 SP
Godz. 12.30-13.30

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej:
Rozgrywki klas sportowych w piłce ręcznej MOS Turniej Piłki ręcznej SP 51 05.12.2016r.


Zebrania z rodzicami
Klasy I-III,oddziały przedszkolne 15.12.16r.
Klasy IV-VI 14.12.16r.

Mikołajki klasowe 06.12.2016r.


Prelekcje
Straży Miejskiej "Obcy strzeż się
nieznajomych" dla klas II-III 02.12.2016r.

8:55 klasa IIb,IIIc s.13 (klasa IIIa przechodzi do sali 16)
9:50 klasa IIc,IIIa s.13
10:45 klasa IIIb s.13 (klasa IIIa przechodzi do sali 14)
12:00 klasa IIa s. 13



Spotkanie uczniów , nauczycieli –obejrzenie programu artystycznego.
21.12.2016 r. aula szkoły

godz. 9.50: 0a,1b,2a, 3a, 3c, 4a,4b, 6a
godz. 12.00; 1a,2a, 2b, 2c, 3b , 5a, 5b, 6b, 6c



Działania profilaktyczne – pogadanki w klasach
Zachowanie się na drodze w trudnych warunkach atmosferycznych
Jak ciekawie i bezpiecznie spędzić czas przerwy świątecznej
19-22.12.2016r.


Prelekcja Straży Miejskiej „Fajerwerki” 19.12.2016r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Strażnicy w sieci” Do 12.12.2016r.

Marzycielska Poczta Pisanie listów i życzeń do chorych dzieci. Od12-22.12.2016r.

Listopad 2016

1. Uroczysta akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości z udziałem kombatantów i gości 09.11.16r.aula szkoły
godz.9.50 klasy: 0a,1b,2a,2c,3a,3c,5a,5b,

godz. 12.00
klasy:1a,2b,3b,4a,4b,6a,6b,6c


2. Rozgrywki Mistrzostw Szczecina w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt
Dziewczęta:
17.11.2016r.godz.12.30
(w SP55)
21.11.2016r.godz.13.00
(w SP37)
28.11.2016r. godz.12.30
(w SP16)
05.12.2016r.godz.14.00
(w SP 51)

Chłopcy:
23.11.2016r. godz.15.00
(w ZS nr2)
30.11.2016r. godz.13.00
(w SP51)
15.12.2016r.godz.13.00
(w SP55)

3. Spotkanie Dyrektora Szkoły z Radą Rodziców 07.11.2016r. godz. 17.00 s.11

4. Tydzień zdrowych śniadań - promocja przez uczniów i nauczycieli form zdrowego odżywiania i spożywania drugiego śniadania w ramach programu „Śniadanie daje moc” 7 do 10 listopada 2016 r.

5. Promocja systematyczności oszczędzania w SKO 21.11.2016r.godz.9.50

6. Realizacja oferty edukacyjno-wychowawczo-opiekuńczej dla uczniów klas VI „Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”- „Przemoc rówieśnicza”10.11.2016r. 
czas trwania godz. 8.30-11.30 zajęć ( kl.VI a ,VIc)
czas trwania :godz.12.15-15 .15 kl VIb 

7. Badanie sondażowe „Dopalacze w szkole” ankieta Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże”- 07.11.2016r. godz. 10.45

8. Warsztaty dla rodziców na terenie Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże”- Warsztaty rozwoju osobistego 26-27.11.2016r.

9. Zakończenie konkursu, - podsumowanie „Bezpieczeństwo na drodze „
„Nie pal przy mnie proszę”07.11.2016r.

10. Konkurs recytatorski - szkolne eliminacje 24.11.2016r.godz.14.00 aula szkoły

11. Szkolne eliminacje Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej 24.11.2016r. godz. 12.00 s.8

12. „Bal jesieni „ 0-III 25.11.16r. godz. 15.30-17.30- aula szkoły
Andrzejki „ IV-VI  25.11.16r. godz. 15.30-17.30- sala gimnastyczna
Licytacje bombek 25.11.16r. w czasie balu

13. Eliminacje rejonowe w Gimnazjum nr 5
Konkurs j. polskiego -21.11.2016r.godz. 14.00
Konkurs matematyczny – 22.11.2016r. godz. 14.00
Konkurs j. angielskiego – 23.11.2016r. godz. 14.00


14. Alfik matematyczny 23.11.2016r. 
III tury konkursu 8.55, 12.55 i 13.50

15. Prelekcja Straży Miejskiej „Obcy” 14.11.2016r.
godz. 12.00-13.00
klasy 1a, 1b, 0a

16. Prelekcje Straży Miejskiej
„Obcy”28.11.2016r. od godz.8.50 w salach lekcyjnych 2a,2b,2c, 3a,3b,3c
„Przeciwdziałanie agresji”28.11.2016r. od godz.8.50 w salach lekcyjnych 4a,4b

„Przeciwdziałanie agresji” 29.11.2016r. klasy 5a,5b,6a,6b,6c

17. Bezpiecznie na wodzie- prelekcja instruktora Centrum Żeglarskiego w Szczecinie 30.11.2016r. 10.45, 12.00
Klasy I-III

Październik 2016Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania pierwszoklasistów na uczniów z udziałem zaproszonych gości , rodziców 14.10.2016r. godz. 11.00 sala gimnastyczna.
Tydzień Świadomości Dysleksji.- Promocja działań. 05-11.10.2016r

Ogłoszenie i podsumowanie wyników eliminacji szkolnych konkursów przedmiotowych pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty 05.10.2016


Zebrania z rodzicami:

Klasy I-III , oraz oddziały przedszkolne 27 .10.2016r.
Klasy IV-VI 28 .10. 2016r.

Konkurs biblioteki „Zaczytani 23” Rozpoczęcie działań w zakresie rozwijania kompetencji czytelniczych.
Prezentacja biblioteki:
- nowości w bibliotece szkolnej
- książki popularno-naukowe i beletrystyka 


“Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”- w ramach projektu edukacyjnego - RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ 17.10.2016r godz. 12.00 – 12.30
s.gimnastyczna

Pamiętamy o tych , którzy odeszli- odwiedzanie i porządkowanie mogił. 28.10.2016r.

„Pierwszaki na start”- zawody sportowe dla uczniów klas I 17.10.2016r.Godz. 10.35 s. gimnastyczna

Międzyszkolny Konkurs Jubileuszowy „Bitwa morska o kwiat Magnolii” 27.10.2016r. Godz.12.50

Wrzesień 2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
01.09.2016r.
Zebrania rodziców klas IV-VI 07.09.2016r.

Zebrania rodziców klas I-III i oddziału przedszkolnego 08.09.2016r.

godz. 17.00
Zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć nt. zasad zachowania ucznia:
-strój szkolny
-podstawowe postawy obowiązujące w kontaktach uczeń -nauczyciel, uczeń – uczeń

do 09.09.2016r.
Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z Dyrektorem Szkoły - 14.09.2016r. godz. 17.00
Opracowanie planów pracy wychowawczej z zespołami klasowymi i rodzicami 
Realizacja projektu w ramach programu „Bezpieczna Szkoła ”w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.
Udział w tygodniu akcji „Sprzątanie świata- Polska 2016”- pod hasłem „Podaj dalej …Drugie życie odpadów” ( w ramach godzin wychowawczych) 16-18 09.2016r.
Promocja higieny picia mleka w ramach programu „Mleko w szkole” oraz spożywania owoców i warzyw „Owoce i warzywa w szkole” – zasady, sposoby, higiena. 16.09.2016r.