ROK SZKOLNY 2017-2018TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W DĘBNIE

Dnia 29.09.2017r. odbył się w Dębnie turniej piłki ręcznej dziewcząt (klasy IV i V) oraz piłki nożnej chłopców (klasa V). Klasę V dziewcząt wsparły Sandra Obrzut i Katarzyna Zdanowska z klasy VIa , które dzięki swej dacie urodzenia mogą grać wspólnie z nami i zawsze możemy na nie liczyć. Dla dziewcząt z klasy IVa był to pierwszy turniej piłki ręcznej w życiu. Cała grupa godnie reprezentowała naszą Szkołę. Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Salamon, która otrzymała pamiątkową statuetkę. Życzymy wytrwałości i wielu sukcesów!
Agnieszka Biernacka, Paulina Michalik

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W LEKOWIE

Dnia 28.10.2017r. w Lekowie odbył się w turniej piłki ręcznej dziewcząt (klasy V i VI). Nasze zespoły wsparły Eliza Smolarz i Magdalena Prosowska z klasy VIIa , które dzięki swej dacie urodzenia mogą grać wspólnie z nami i zawsze możemy na nie liczyć. Emocje jakie towarzyszyły w każdym spotkaniu były ogromne, a nasze dziewczyny jak zwykle zostawiły na parkiecie wielkie serce do gry. Wyróżnionymi zawodniczkami zostały: Julia Tuchowska i Magdalena Prosowska. Gratulujemy!
Agnieszka Biernacka, Agnieszka Długołęcka

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 55 W SZCZECINIE

Dnia 01.12.2017r. w Szkole Podstawowej nr 55 w Szczecinie odbył się w turniej piłki ręcznej dziewcząt oraz chłopców z klas V. Chłopcy zostali wzmocnieni przez Mikołajka Woźniaka i Alexa Kieryluka, którzy dzięki swej dacie urodzenia mogą grać wspólnie z nami i zawsze możemy na nich liczyć. Turniej był bardzo wyrównany, oczywiście nie zabrakło emocji i fascynujących pojedynków. Wyróżnionymi zawodniczkami zostały: Nikola Czapelska i Magdalena Kot, u chłopców: Alex Kieryluk i Michał Kasprowicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Biernacka

GRAMY W RĘCZNĄ

Od września 2017r. dzieci z klas III zostały objęte programem „Gramy w ręczną”. Zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej prowadzone są w środy o godz. 16.20 (dla chłopców) oraz w czwartki o godz. 14.35 (dla dziewcząt). W dniu 02.12.2017r. w Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla w Szczecinie odbył się wewnętrzny turniej piłki ręcznej, w którym nasze dzieci zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Kilkugodzinnym zmaganiom sportowym towarzyszyło wiele emocji i dobrej zabawy.
Agnieszka Biernacka, Paulina Michalik 

MIKOŁAJKOWY TRZYDNIOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ 

W dniach 8-10.12.2017r. dzieci z klas Va i VIa wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej. Zmagania sportowe odbywały się na dwóch halach sportowych: w Centrum Kształcenia Sportowego oraz w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie. Poziom turnieju był bardzo wysoki, tym bardziej cieszymy się z rezultatów i doceniamy zaangażowanie naszych dzieci. Wyróżnionymi zawodnikami w zespołach zostali: Oskar Dreszer oraz Kacper Rochowicz, wśród dziewcząt: Alicja Kurzeja. Nasi zawodnicy otrzymali piłki oraz pamiątkowe koszulki. Królem strzelczyń została Magdalena Prosowska, otrzymując koszulkę oraz torbę sportową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Biernacka, Agnieszka Długołęcka

TURNIEJ PIŁKI RECZNEJ „SKOK W NOWY ROK”

W dniu 05.01.2018r. dziewczynki z klas IVa i Va wzięły udział w turnieju piłki ręcznej w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Młodsze zawodniczki wsparły koleżanki z klasy IVc Sandra Dreszer oraz Kornelia Cytloch, zaś ze starszą drużyną zagrały dziewczęta z klasy VIa: Nikola Wojtal, Sandra Obrzut, Sandra Radkiewicz oraz Katarzyna Zdanowska. Turniej poza sportową walką i rywalizacją rozgrywany był przede wszystkim w atmosferze dobrej zabawy. Wyróżnienia i nagrody od organizatorów otrzymały: Zuzanna Rzetelna, Zuzanna Danielkowska, Natasza Partyka oraz Kinga Kędziora. Życząc dalszych sukcesów – Gratulujemy!
Agnieszka Biernacka, Paulina Michalik

ROK SZKOLNY 2016-2017


Campy sportowe w Drawnie

W dniach 12-14.05.2017r. dziewczęta z klasy 4a wzięły udział w Campach piłki ręcznej w Drawnie. Wspólnie z zawodniczkami z Drawna i Mielenka Drawskiego intensywnie trenowały, a także korzystały z wielu atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Pierwszego dnia dziewczynki uczestniczyły w wielkiej sportowej imprezie – Biegi Uliczne w Drawnie, podczas której biegły od 200m do 450m w zależności od kategorii wiekowych. Sukcesy naszych dziewcząt: rocznik 2008 –Hanna Lodowska – III miejsce;
rocznik 2007 – Wiktoria Salamon – II miejsce , Laura Szymańska – IX miejsce;
rocznik 2006 – Martyna Czaińska – VIII miejsce, Alicja Kurzeja – IX miejsce, Magdalena Kot – X miejsce.
Miasto Drawno zachwyciło nas swym pięknem i położeniem, przewodnik oprowadził nas po Drawieńskim Parku Narodowym, lecz zdecydowanie najlepiej bawiłyśmy się na kajakach.
Udział w Campach był dla dzieci bezpłatny i możliwy dzięki wcześniejszej organizacji w Szczecinie. 

Opracowały: Agnieszka Biernacka, Urszula Lodowska

Campy sportowe w Mielenku Drawskim

26 maja 2017r. dziewczęta z klasy 4a udały się na ostatnie Campy w tegorocznej edycji – do Mielenka Drawskiego. Przez trzy dni uczestniczyły w treningach piłki ręcznej oraz w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów takich jak paintball, rajd rowerowy, a także szereg gier i zabaw z piłkami. Dzięki wcześniejszej organizacji przedsięwzięcia w Szczecinie, udział w Campach był dla dzieci bezpłatny. Głównymi celami zgrupowań są: aktywne spędzania czasu wolnego, popularyzacja piłki ręcznej, wymiana doświadczeń, integracja w środowisku. 

Opracowały: Agnieszka Biernacka, Urszula Lodowska

Campy Sportowe

W dniach 10-12.02.2017r. Szkoła Podstawowa nr 23 w Szczecinie była gospodarzem „Campów Sportowych” dla 40 dzieci z klas IV-VI. W obiektach Centrum Kształcenia Sportowego gościliśmy grupę dziewcząt - piłkarek ręcznych ze Szkół Podstawowych z Drawna, Mielenka Drawskiego oraz drużynę z klasy IVa z naszej szkoły. Przez trzy dni dzieci wspólnie uczestniczyły w treningach piłki ręcznej oraz w zabawach na pływalni. Dodatkowymi atrakcjami były: seans filmowy w kinie Helios oraz wyjazd na mecz piłki ręcznej mężczyzn PGNiG Superligi Sandra Spa Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn, w którym dzieci uczestniczyły w oprawie przedmeczowej: wyprowadziły zawodników oraz wyniosły flagi i sztandary.
W ostatnim dniu zgrupowania dzieci rozegrały turniej piłki ręcznej, w którym wzięło udział sześć drużyn (Drawno, Mielenko Drawskie, Drawsko Pomorskie oraz trzy zespoły z naszej szkoły: dziewczęta z klas IVa, Va, chłopcy z klasy IVa). W dniach 12-14 maja gospodarzem podobnego sportowego przedsięwzięcia będzie Szkoła Podstawowa z Drawna, zaś w ostatni weekend maja Szkoła Podstawowa z Mielenka Drawskiego.
Organizacja bezpłatnych Campów nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie wielu sponsorów
i instytucji. Składamy najserdeczniejsze podziękowania:
- Panu Maciejowi Parobczemu - dyrektorowi Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie,
- Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 23,
- Radzie Osiedla Dąbie,
- Panu Pawłowi Jaworskiemu,
- Panu Zbigniewowi Jelskiemu,
- Panu Andrzejowi Sitkowskiemu i Firmie Handlowej „Joanna”, Hurtowni Mięsa, Wędlin
i Drobiu
- Państwu Agnieszce i Markowi Czapelskim,
- Państwu Magdalenie i Przemysławowi Wachowiak,
- Panu Jarosławowi Wiczkowskiemu,
- Panu Romanowi Czaińskiemu,
- Panu Pawłowi Błażejewskiemu i Klubowi Sandra SPA Pogoń Szczecin
- Kino Helios,
- Firmie Asprod

Organizatorzy: Agnieszka Biernacka, Urszula Lodowska

TURNIEJ NOWOGARD

W dniu 08.02.2017r. odbył się turniej piłki ręcznej, w którym wzięli udział chłopcy z klasy IVa oraz Va. Opiekunami zespołów byli p. Agnieszka Biernacka i p. Robert Karbownik, zaś organizatorem Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie. Chłopcy tradycyjnie już wykazali się dużym zaangażowaniem walcząc o każdą piłkę. Drużyna z klasy IVa zdobyła VI miejsce, z klasy Va – IV miejsce. Statuetki dla najlepszych zawodników otrzymali Kacper Rochowicz i Oskar Dreszer. 

Opracowali: Agnieszka Biernacka, Robert Karbownik

TURNIEJ SKOK W NOWY ROK

W dniu 14.01.2017r. dziewczynki z klasy IVa wzięły udział w turnieju piłki ręcznej „Skok w Nowy Rok”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. W składzie znalazły się też dwie uczennice klasy Va ze względu na rok urodzenia umożliwiający udział w imprezie. W zawodach nie przyznawano miejsc, jednak nasze zawodniczki w trzech meczach poczuły smak każdego z możliwych rozstrzygnięć – pierwszy mecz wygrały, drugi zremisowały, trzeci przegrały. Dziewczyny jak zwykle dały z siebie 100% i walczyły o każdą piłkę. Drużyna otrzymała lotkę szkoleniową, a wyróżnioną zawodniczką została Alicja Kurzeja nagrodzona sportową koszulką.

Opracowała: Agnieszka Biernacka 

TURNIEJ DĄBIE CUP

W dniu 21.12.2016r. na hali sportowej przy ul. Portowej w Szczecinie obył się turniej piłki ręcznej Dąbie Cup, w którym wzięli udział chłopcy z klasy IVa oraz Mikołaj Woźniak z klasy Va, którego rok urodzenia umożliwia grę z kolegami. Po wielu zaciętych pojedynkach nasi zawodnicy zajęli III miejsce otrzymując pamiątkowe medale i puchar. 

Opracowała: Agnieszka Biernacka

TURNIEJ -MIKOŁAJKOWY CHŁOPCY

W dniu 17.12.2016r. chłopcy z klasy IVa wzięli udział w swoim pierwszym turnieju piłki ręcznej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 55 w Szczecinie. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając III miejsce. W składzie znalazł się też uczeń klasy Va – Mikołaj Woźniak, którego rok urodzenia umożliwił udział w imprezie. Wyróżnionymi i nagrodzonymi zawodnikami zostali: Michał Kasprowicz, Kacper Rochowicz i Jakub Jędras.

Opracowała: Agnieszka Biernacka

 TURNIEJ MIKOŁAJKOWY DZIEWCZYNY

W dniu 10.12.2016r. dziewczynki z klasy IVa wzięły udział w swoim pierwszym turnieju piłki ręcznej. Gospodarzem tego Mikołajkowego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie. W składzie znalazły się też dwie uczennice klasy Va ze względu na rok urodzenia umożliwiający udział
w imprezie. Nasza drużyna zdobyła III miejsce, a wyróżnionymi zawodniczkami zostały Wiktoria Salamon i Sandra Radkiewicz. 

Opracowała: Agnieszka Biernacka

TURNIEJ CHOCIWEL

W dniu 17.12.2016r. odbył się turniej piłki ręcznej w Chociwlu, w którym wzięły udział dziewczęta
z klas IVa oraz Va pod opieką pań: Agnieszki Biernackiej i Pauliny Michalik. Turniej miał charakter towarzyski i organizatorzy nie przyznawali miejsc za zdobyte punkty. Dzieci mogły się skupić wyłącznie na dobrej zabawie. Każda dziewczynka otrzymała bidon oraz notes.

Opracowały: Agnieszka Biernacka, Paulina Michalik

PROGRAM OSPR

Szkoła Podstawowa nr 23 w Szczecinie od września 2015 roku bierze udział w Programie OSPR, który sponsorowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.Programem objęta jest klasa 6a, będąca klasą sportową o profilu piłki ręcznej.
Program rozwoju piłki ręcznej – ośrodki szkolenia sportowego młodzieży, jest systemem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej od VI klasy szkoły podstawowej do III klasy ponadgimnazjalnej. W naszym regionie szkołą gimnazjalną i ponadgimnazjalną objętą programem OSPR jest Centrum Kształcenia Sportowego, z którą nasza szkoła współpracuje.
Program rozwoju piłki ręcznej ma na celu popularyzację dyscypliny, zachęcenie dzieci do uprawiania sportu i podejmowania aktywności fizycznej na co dzień. Program OSPR ma za zadanie podnosić sprawność specjalną, kształtować cechy motoryczne i "wychowywać" młodych piłkarzy ręcznych, którzy będą mogli kontynuować swoją karierę zawodniczą po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej.
Nauczanie w klasie VI ma na celu opanowanie właściwych wzorców ruchowych, poznanie podstawowych elementów i właściwe przygotowanie fizyczne do dalszego kształcenia sportowego, dlatego też uczniowie systematycznie poddawani są testom sprawnościowym w celu monitorowania postępów.
Dzięki szkoleniu sportowemu OSPR nasza szkoła została wyposażona w sprzęt sportowy. Uczniowie otrzymali koszulki, stroje sportowe, piłki, znaczniki, siatki i bramki. Nauczyciele - trenerzy mają dostęp do najlepszych szkoleń organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej.
Dzięki współpracy z Centrum Kształcenia Sportowego nasi uczniowie korzystają z pomocy fizjoterapeuty oraz obiektów sportowych , takich jak basen i hala sportowa.

Mistrzostwo Województwa Dzieci 

Dziewczynki z klasy VI a przez trzy soboty rywalizowały w rozgrywkach ligowych o Mistrzostwo Województwa Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Turnieje odbywały się przez trzy soboty tj. 23.01, 27.02 oraz 12.03.2016r. W grupie szczecińskiej udział wzięło 5 zespołów, a nasze dziewczyny zajęły III miejsce. Na pochwałę i uznanie zasługują wszystkie zawodniczki od bramkarek (Natalia Nawrocka
i Aneta Mika) po dziewczyny z pola. Cała drużyna do każdego meczu podchodziła z pełnym zaangażowaniem, oddając serce i zawsze walcząc do ostatniego gwizdka. 

Mecz Pogoń Baltica - Energa AZS Koszalin

W sobotę 23.03.2016r. panie Urszula Lodowska i Agnieszka Biernacka zabrały grupę 38 dzieci na mecz piłki ręcznej kobiet pomiędzy Pogonią Baltica Szczecin a Energą AZS Koszalin. Spotkanie odbyło się na hali miejskiej przy ul. Twardowskiego. Zwycięzca dwumeczu zapewniał sobie grę w Final 4 Pucharu Polski, podczas którego najlepsze 4 drużyny w sezonie 2015/2016 walczą o Puchar Polski. Dzięki współpracy i patronatowi Klubu Sportowego CKS SMS Szczecin dzieci z naszej Szkoły otrzymały bezpłatne wejściówki na to wielkie sportowe widowisko. Przez całe spotkanie nasza grupa głośno kibicowała i przeżywała sportowe emocje sympatyzując ze swoją drużyną. Podczas przerwy organizator zapewnił atrakcję w postaci konkursu, w którym zawodniczka z klasy V a Karolina Kosińska wygrała podwójną wejściówkę do kina.
Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący, jednak to drużyna z Koszalina świętowała sukces. Tydzień później po zwycięstwie Pogoni i dzięki lepszemu bilansowi bramek rzuconych na wyjeździe to nasz zespół awansował do Final 4 Pucharu Polski, w którym zajął II miejsce.

Memoriał Krystyny i Łukasza Kalczyńskich o Puchar

Prezydenta Szczecina

W dniach 19-21.02.2016r. na halach w Szkole Podstawowej nr 37 oraz w Centrum Szkolenia Sportowego odbył się turniej piłki ręcznej - Memoriał Krystyny i Łukasza Kalczyńskich o Puchar Prezydenta Szczecina. W imprezie wzięły udział 3 drużyny z naszej Szkoły – dziewczęta i chłopcy z klasy VI a oraz chłopcy z klasy V a. Turniejowi towarzyszyło wiele atrakcji, a główną była obecność i wręczanie nagród przez piłkarki i piłkarzy ręcznych seniorskich drużyn Pogoni Szczecin. Wśród nich byli reprezentanci Polski: Małgorzata Stasiak, Joanna Gadzina i Łukasz Gierak. Wyróżniającymi się  zawodnikami w swoich drużynach zostali: Iga Turkiewicz, Norbert Juchniewicz i Marcel Czajkowski. 

W dniu 12.09.2015r. odbył się towarzyski Turniej Piłki Ręcznej w Chociwlu z udziałem naszych zawodniczek z klasy VI a , które zajęły III miejsce, otrzymując praktyczne torby na obuwie sportowe. Dziewczynki jak zwykle do każdego meczu podeszły z pełnym zaangażowaniem, prezentowały wysoką skuteczność i solidną obronę.

Turniej Piłki Ręcznej Mielenko Drawskie

W dniu 18.12.2015r. w Mielenku Drawskim odbył się Turniej Piłki Ręcznej, w którym udział wzięły dziewczynki z klas VI a oraz V a. Młodszą drużynę wspomogły uczennice klasy V b Patrycja Salamon
i Karolina Murawska. Zwyciężczyniami Turnieju zostały zawodniczki z klasy VI a, a radości nie było końca. Miejsce czwarte przypadło dziewczynkom z klasy V a. Najlepszą zawodniczką zawodów została Aleksandra Salwa. 

Turniej Piłki Ręcznej - Sp55

W dniu 29.11.2015r. w Szkole Podstawowej nr 55 w Szczecinie odbył się Turniej Piłki Ręcznej dla dziewcząt z klas piątych zaprzyjaźnionych szczecińskich szkół. Organizatorem była pani Monika Głowińska – kapitan Pogoni Baltica Szczecin. Dziewczynki z klasy V a (wspomagane przez Karolinę Murawską, Maję Bątkowską oraz Patrycję Salamon z klasy 5 b) wywalczyły III miejsce,
a wyróżniającymi się zawodniczkami w drużynie były Alicja Czarnecka i Paulina Karbownik.

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

W dniach 04-06.12.2015r. w Centrum Kształcenia sportowego przy ul. Rydla 49 w Szczecinie odbył się XXVIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Po trzech dniach zmagań sportowych i wielu emocjonujących pojedynkach największym sukcesem okazało się zdobycie II miejsca przez chłopców z klasy VI a . Pozostałe drużyny z naszej Szkoły tj. dziewczynki z klas VI a i V a oraz chłopcy z klasy V a uplasowały się tuż poza podium. Na trybunach zasiadło wielu
kibiców, w tym rodziny naszych młodych zawodników i zawodniczek. Podczas ceremonii wręczania nagród nie zabrakło Świętego Mikołaja, który podarował dzieciom słodkie upominki. Trenerzy i sędziowie wyłonili najlepszych zawodników w swoich drużynach. To zaszczytne miano przypadło Aleksandrze Salwie, Paulinie Karbownik, Hubertowi Huegelowi oraz Michałowi Czaińskiemu.

Od listopada 2014r do lutego 2015r. nasze dziewczyny – piłkarki ręczne z klasy VIa rywalizowały w Rozgrywkach o Mistrzostwo Szczecina w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
W rozgrywkach wzięło udział dziewięć zespołów ze szczecińskich szkół podstawowych.
Po wielu zaciętych pojedynkach i emocjonujących chwilach nasz zespół wywalczył brązowe medale. Dziewczynki do każdego meczu podchodziły z pełnym zaangażowaniem, walcząc o każdą piłkę i zostawiając na parkiecie całe serce.

p.Agnieszka Biernacka

W dniach 05-07.12.2014r. odbył się Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej, którego organizatorem był klub sportowy CKS SMS. Do Centrum Kształcenia Sportowego przyjechały drużyny m.in. z Koszalina, Gorzowa Wielkopolskiego, Bań, Przemyśla.
Nie zabrakło dobrej zabawy oraz wielu emocji. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. W najstarszej zwyciężyły dziewczynki z klasy VIa. Chłopcy i dziewczynki z klasy Va zajęli w swych kategoriach miejsca czwarte. Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały Martyna Iwanek i Martyna Pastewska z klasy VIa. 

p.Agnieszka Biernacka

W dniu 08.11.2014r. piłkarki ręczne z klasy VIa pojechały na Turniej Piłki Ręcznej do Bań. Rozegrały tam bardzo udane zawody, ponieważ zwyciężyły ze wszystkimi zespołami
i przywiozły do Szczecina złote medale. Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały Martyna Pastewska i Martyna Iwanek.

p.Agnieszka Biernacka

W dniu 21 lutego 2014 uczniowie klasy sportowej – 5 a wzięli udział w „Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców Dąbie Cup”.
Turniej organizowany był przez klub sportowy „UMKS Dąbie„ i odbywał się na hali sportowej w Zespole Szkół nr 2.
W turnieju brało udział wiele szczecińskich szkół – między innymi SP 16, SP 55, SP 37.
Po wylaniu wielu potu na parkiecie, zaciętej grze i ogromnym sportowym emocjom udało się zdobyć III miejsce.
Gratulujemy chłopcom z klasy 5 a i życzymy dalszych sukcesów 

Osiągnięcia sportowe