Oddziały Przedszkolne : Delfinki ,Marynarze, Żeglarze


DZIEŃ CHŁOPAKA – 30.09.2017r.

29 września dziewczynki z grupy MARYNARZY złożyły życzenia swoim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Wręczyły własnoręcznie wykonane krawaty. Oczywiście do życzeń dołączyły wychowawczynie. Były drobne upominki i słodkości. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień, a także wspólnej fotografii.

Pasowanie na Przedszkolaka

Nasza Szkoła ma wiele tradycji. Od 17 października do tych tradycji należeć będzie „Pasowanie na przedszkolaka”. Grupy przedszkolne - 3-4 latki „Delfinki”, 5-6latki „Żeglarze” i 6latki „Marynarze” pod opieką wychowawców przygotowały z tej okazji bogaty program artystyczny. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Przybyło bardzo dużo gości- rodziców, dziadków, opiekunów. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.
Delfinki pod opieką wychowawców p. Mine Dogandere, p. Małgorzaty Rajewskiej oraz pomocy nauczyciela p. Barbary Salachny zaprezentowały piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”, „My delfiny”, recytowały wiersze . W języku angielskim dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze z wyliczankami.
Grupy starsze - „Żeglarze” pod opieką wychowawców p. Joanny Lisowskiej i p. Magdaleny Wachowiak oraz „Marynarze” pod opieką wychowawców p. Lilli Bednarczyk i p. Alicji Płosy zaprezentowały wiersze, piosenki z instrumentacją oraz tańcem z przyborem, piosenkę w języku angielskim. Dzieci przygotowane przez nauczyciela rytmiki zaprezentowały się w dwóch tańcach – walcu i wiązance.
Wszystkie występy obserwowała dyrektor szkoły p. Barbara Bachanek –Jóźwiak i wicedyrektor p. Renata Bartnicka. Pani dyrektor wysoko oceniła umiejętności występujących i z uśmiechem pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaków.
Opracowała: Lilla Bednarczyk

ROBIMY KOKTAJLE OWOCOWE – 17.11.2017r.

Dzieci z grupy ŻEGLARZY i MARYNARZY doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw.
Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy. Aby go przyrządzić pani Joasia Lisowska przyniosła do przedszkola różne owoce.
Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dokładnie umyły ręce. Dzieci przyglądały się jak mikser rozdrabnia owoce na jednolitą masę. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, a pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu owocowego.
Opracowała: Alicja Płosa

DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO – 25.11.2017r

Największym przyjacielem dzieci jest... pluszowy miś. Z okazji jego święta przypadającego na dzień 25 listopada odbyła się w piątek 24 listopada w naszym przedszkolu misiowa zabawa. Marynarze przyszli do przedszkola w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Były rozmowy, zabawy oraz zajęcia plastyczne związane z misiem. Nie mieliśmy miodku, ale czekoladowe łakocie przyniesione przez Krzysia smakowały równie wyśmienicie.
Opracowała: Alicja Płosa

BAL JESIENI – 22.11.2017r.

Dnia 22.11.2017R. odbył się coroczny „Bal Jesieni”. Dzieci przebrane w jesienne stroje przybyły punktualnie wraz z wychowawczyniami do auli, która na czas zabawy zmieniła wystrój. W nastrój zabawy wprowadziła dzieci pani Małgosia Golakiewicz, która swoim optymizmem zarażała nas wszystkich i zachęcała do tańca. Na koniec odbyła się licytacja bombek malowanych przez nauczycieli. Zarówno dzieci, jak i rodzice zaangażowani byli w kupno pięknych rękodzieł. Bal Jesieni minął bardzo szybko i przebiegał w klimacie zabawy i radości. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, że bal był udany. Na koniec sala upstrzona była kolorowymi liśćmi, które odpadały ze spódnic, kapeluszy, sukienek i bukietów. No cóż…uroki jesieni.

Opracowała: Alicja Płosa

KONKURS PLASTYCZNY „DARY JESIENI” – 21.11.2017r.

Grupa MARYNARZY wzięła udział w między przedszkolnym konkursie plastycznym „Leśne dary jesieni” organizowanym przez Przedszkole nr 53 „Pędzelek” w Szczecinie. Za trud włożony w wykonaną pracę dzieci otrzymały dyplom oraz grę „Grzybobranie”, która sprawiła im ogromną radość. Cieszymy się, że trud naszych dzieci został doceniony.
Alicja Płosa

KREATYWNE ZABAWY

Okres jesienno-zimowy to jeden z tych, kiedy chcąc nie chcąc trzeba spędzić nieco więcej czasu w sali przedszkolnej. Jak długo można bawić się tymi samymi zabawkami? Dzieci nie lubią monotonii. Sposób na to mają ŻEGLARZE, którzy potrafią z przeróżnych materiałów wykonać ciekawe gry i zabawki. Z pomocą pani Magdy chłopcy własnoręcznie wykonali mini-boiska do gry w piłkę nożną. Ile frajdy przy tym było! W ich grupie nie można się nudzić! Teraz nie jest już straszna pogoda za oknem!
Opracowała: Magdalena Wachowiak

JESIENNY DESZCZ

W ramach bloku tematycznego „Pada deszcz” grupa ŻEGLARZY poznała proces obiegu wody w przyrodzie. Dzieci oglądały wodę w różnych stanach skupienia, badały właściwości wody, każdy mógł również sprawdzić, które przedmioty unoszą się na powierzchni wody, a które toną. Dodatkowo przedszkolaki samodzielnie sprawdziły, skąd się bierze deszcz. Dzieci uwielbiają odkrywać, badać i doświadczać. Bez względu na wiek, dzieci, którym umożliwi się eksperymentowanie potrafią samodzielnie wyciągnąć wnioski. Takie zajęcia uznajemy za udane!
Opracowała: Magdalena Wachowiak

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA – 27.09.2017r.

Corocznym zwyczajem przedszkolaki z grupy 0a i 0b udali się na wycieczkę do Harcerskiego Ośrodka Młodzieżowego, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców w jej organizacji. Dzięki nim dzieci mogły skosztować pieczonych w ognisku ziemniaków i kiełbasek. Rodzice zapewnili dzieciom bezpieczne przejście ze szkoły na przystań. Honorowym gościem tego spotkania była pani Sylwia, która podczas spaceru po przystani przekazała przedszkolakom wiele informacji o żeglarstwie oraz o zwierzętach i roślinach występujących w pobliżu naszego jeziora. To był bardzo udany dzień!

Opracowały: Magdalena Wachowiak, Alicja Płosa

MIKOŁAJKI – MARYNARZE

Już od samego rana grupa MARYNARZY nasłuchiwała, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku w godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego i dla rodziców przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gości piosenką. Nawiązała się wymiana zdań. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą miło spędzać czas w przedszkolu. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami. Dziękujemy naszym mamom, za upieczenie pysznych ciast, które ze smakiem wszyscy wcinaliśmy. Do następnego roku!
Opracowała: Alicja Płosa

MIKOŁAJKI – ŻEGLARZE

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Przygotowują piosenki, wiersze oraz własnoręcznie wykonane laurki. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci z grypy ŻEGLARZY już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Dzieci długo wspominały to spotkanie, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.
Opracowała: Magdalena Wachowiak
Kreator stron www - przetestuj!