Oddziały Przedszkolne : Delfinki ,Marynarze, Żeglarze


FERIE ZIMOWE W PRZEDSZKOLU – 15-28.01.2018r.

Pomimo małolicznych grup przedszkolnych nie narzekaliśmy na nudę!
Zimowe szaleństwa na śniegu
Dzieci z grup "Marynarze", "Żeglarze" oraz "Delfinki" wspólnie z p. J. Lisowską, p. M. Lewandowską i p. B. Salachną korzystały z uroków pięknej zimy.
Dzieci z zaangażowaniem i uśmiechami na twarzach lepiły bałwany i śnieżki. Równie chętnie robiły „orzełki” na świeżym śniegu. Przedszkolaki doskonale wiedziały, że mimo chłodnej aury panującej na świeżym powietrzu można świetnie się bawić!
Kino w klubie Delta
W drugim tygodniu ferii korzystaliśmy z zaproponowanych przez „Deltę” seansów filmowych. Dzieci były zachwycone!
Opracowały: M. Lewandowska, A. Płosa

MARYNARZE WSPIERAJĄ WOŚP – 11-12.01.2018r.

Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”, dlatego już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyli się w zbiórkę pieniążków w ramach 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. MARYNARZE z wielkim przejęciem, dumą oraz satysfakcją wrzucali do puszek swoje „grosiki”, aby wesprzeć potrzebujących. Za rok na pewno znowu włączymy się w akcję, którą na terenie szkoły organizuje pan Rafał Sularz. Wielkie brawa dla niego!
Opracowała: Alicja Płosa

BAL KARNAWAŁOWY – 12.01.2018r.

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE!
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas. W dniu 12.01.2018r. w szkole odbył się bal karnawałowy dla grup przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Wystrój auli wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki miały też możliwość pozowania do zdjęć z Mikołajem. Jak co roku imprezę prowadziła pani Małgosia Golakiewicz, która zarażała optymizmem i porwała uczestników (nawet nauczycieli) do tańca. Podczas pląsów robiło się kolorowo, sukienki wirowały, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, „Kaczuch”.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
Opracowała: Alicja Płosa

WIGILIA W GRUPIE MARYNARZY I JASEŁKA SZKOLNE – 21.12.2017r.

„A gdy zabłyśnie gwiazdka
w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielili
opłatek, symbol miłości”

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywana tradycją, 21 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. MARYNARZE wraz z panią Lillą, w odświętnych strojach, wzięli udział w porannym apelu świątecznym. Następnie udali się do swojej sali, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Tego dnia w godzinach popołudniowych dzieci razem z panią Alą dekorowały również pierniki oraz wspólnie kolędowały przy dźwiękach gitary.
Szkoła nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko wystawianie jasełek, kolędowanie, ale także ubieranie grupowych choinek, wykonywanie stroików, ozdabianie szkoły symbolami świątecznymi. Wigilia, w której tak aktywnie uczestniczą nawet najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych, jest ukoronowaniem wszystkich tych działań.
Opracowała: Alicja Płosa

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY – 13.12.2017r.

W tradycję oddziału przedszkolnego wpisał się coroczny Mikołajkowy Turniej Sportowy organizowany przez Szkołę Podstawową nr 71. Przedszkolaki z grup MARYNARZY i ŻEGLARZY wraz z nauczycielami udali się w środę 13.12.2017r. do SP nr 71, aby i tym razem wziąć udział w rywalizacji międzyprzedszkolnej. W turnieju brały udział cztery drużyny z terenu Dąbia. Podczas imprezy nie brakowało emocji i dobrej zabawy. Wszystkie dzieci dzielnie walczyły, pokonując kolejne tory sprawnościowe oraz rozwiązując zagadki o tematyce zimowo-świątecznej. Dodatkowo w grupach wykonywali piękne mikołajkowe prace plastyczne.
Dzieci z grupy MARYNARZY zajęli w turniej I miejsce, a ŻEGLARZE miejsce IV. Każda drużyna została nagrodzona drobnymi upominkami oraz słodką przekąską. Mikołajkowy Turniej dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Był też doskonałą lekcją zdrowej rywalizacji i poprawnego kibicowania.
Opracowała: Alicja Płosa

DZIEŃ CHŁOPAKA – 30.09.2017r.

29 września dziewczynki z grupy MARYNARZY złożyły życzenia swoim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Wręczyły własnoręcznie wykonane krawaty. Oczywiście do życzeń dołączyły wychowawczynie. Były drobne upominki i słodkości. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień, a także wspólnej fotografii.

Pasowanie na Przedszkolaka

Nasza Szkoła ma wiele tradycji. Od 17 października do tych tradycji należeć będzie „Pasowanie na przedszkolaka”. Grupy przedszkolne - 3-4 latki „Delfinki”, 5-6latki „Żeglarze” i 6latki „Marynarze” pod opieką wychowawców przygotowały z tej okazji bogaty program artystyczny. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Przybyło bardzo dużo gości- rodziców, dziadków, opiekunów. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.
Delfinki pod opieką wychowawców p. Mine Dogandere, p. Małgorzaty Rajewskiej oraz pomocy nauczyciela p. Barbary Salachny zaprezentowały piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”, „My delfiny”, recytowały wiersze . W języku angielskim dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze z wyliczankami.
Grupy starsze - „Żeglarze” pod opieką wychowawców p. Joanny Lisowskiej i p. Magdaleny Wachowiak oraz „Marynarze” pod opieką wychowawców p. Lilli Bednarczyk i p. Alicji Płosy zaprezentowały wiersze, piosenki z instrumentacją oraz tańcem z przyborem, piosenkę w języku angielskim. Dzieci przygotowane przez nauczyciela rytmiki zaprezentowały się w dwóch tańcach – walcu i wiązance.
Wszystkie występy obserwowała dyrektor szkoły p. Barbara Bachanek –Jóźwiak i wicedyrektor p. Renata Bartnicka. Pani dyrektor wysoko oceniła umiejętności występujących i z uśmiechem pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaków.
Opracowała: Lilla Bednarczyk

ROBIMY KOKTAJLE OWOCOWE – 17.11.2017r.

Dzieci z grupy ŻEGLARZY i MARYNARZY doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw.
Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy. Aby go przyrządzić pani Joasia Lisowska przyniosła do przedszkola różne owoce.
Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dokładnie umyły ręce. Dzieci przyglądały się jak mikser rozdrabnia owoce na jednolitą masę. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, a pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu owocowego.
Opracowała: Alicja Płosa

DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO – 25.11.2017r

Największym przyjacielem dzieci jest... pluszowy miś. Z okazji jego święta przypadającego na dzień 25 listopada odbyła się w piątek 24 listopada w naszym przedszkolu misiowa zabawa. Marynarze przyszli do przedszkola w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Były rozmowy, zabawy oraz zajęcia plastyczne związane z misiem. Nie mieliśmy miodku, ale czekoladowe łakocie przyniesione przez Krzysia smakowały równie wyśmienicie.
Opracowała: Alicja Płosa

BAL JESIENI – 22.11.2017r.

Dnia 22.11.2017R. odbył się coroczny „Bal Jesieni”. Dzieci przebrane w jesienne stroje przybyły punktualnie wraz z wychowawczyniami do auli, która na czas zabawy zmieniła wystrój. W nastrój zabawy wprowadziła dzieci pani Małgosia Golakiewicz, która swoim optymizmem zarażała nas wszystkich i zachęcała do tańca. Na koniec odbyła się licytacja bombek malowanych przez nauczycieli. Zarówno dzieci, jak i rodzice zaangażowani byli w kupno pięknych rękodzieł. Bal Jesieni minął bardzo szybko i przebiegał w klimacie zabawy i radości. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, że bal był udany. Na koniec sala upstrzona była kolorowymi liśćmi, które odpadały ze spódnic, kapeluszy, sukienek i bukietów. No cóż…uroki jesieni.

Opracowała: Alicja Płosa

KONKURS PLASTYCZNY „DARY JESIENI” – 21.11.2017r.

Grupa MARYNARZY wzięła udział w między przedszkolnym konkursie plastycznym „Leśne dary jesieni” organizowanym przez Przedszkole nr 53 „Pędzelek” w Szczecinie. Za trud włożony w wykonaną pracę dzieci otrzymały dyplom oraz grę „Grzybobranie”, która sprawiła im ogromną radość. Cieszymy się, że trud naszych dzieci został doceniony.
Alicja Płosa

KREATYWNE ZABAWY

Okres jesienno-zimowy to jeden z tych, kiedy chcąc nie chcąc trzeba spędzić nieco więcej czasu w sali przedszkolnej. Jak długo można bawić się tymi samymi zabawkami? Dzieci nie lubią monotonii. Sposób na to mają ŻEGLARZE, którzy potrafią z przeróżnych materiałów wykonać ciekawe gry i zabawki. Z pomocą pani Magdy chłopcy własnoręcznie wykonali mini-boiska do gry w piłkę nożną. Ile frajdy przy tym było! W ich grupie nie można się nudzić! Teraz nie jest już straszna pogoda za oknem!
Opracowała: Magdalena Wachowiak

JESIENNY DESZCZ

W ramach bloku tematycznego „Pada deszcz” grupa ŻEGLARZY poznała proces obiegu wody w przyrodzie. Dzieci oglądały wodę w różnych stanach skupienia, badały właściwości wody, każdy mógł również sprawdzić, które przedmioty unoszą się na powierzchni wody, a które toną. Dodatkowo przedszkolaki samodzielnie sprawdziły, skąd się bierze deszcz. Dzieci uwielbiają odkrywać, badać i doświadczać. Bez względu na wiek, dzieci, którym umożliwi się eksperymentowanie potrafią samodzielnie wyciągnąć wnioski. Takie zajęcia uznajemy za udane!
Opracowała: Magdalena Wachowiak

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA – 27.09.2017r.

Corocznym zwyczajem przedszkolaki z grupy 0a i 0b udali się na wycieczkę do Harcerskiego Ośrodka Młodzieżowego, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców w jej organizacji. Dzięki nim dzieci mogły skosztować pieczonych w ognisku ziemniaków i kiełbasek. Rodzice zapewnili dzieciom bezpieczne przejście ze szkoły na przystań. Honorowym gościem tego spotkania była pani Sylwia, która podczas spaceru po przystani przekazała przedszkolakom wiele informacji o żeglarstwie oraz o zwierzętach i roślinach występujących w pobliżu naszego jeziora. To był bardzo udany dzień!

Opracowały: Magdalena Wachowiak, Alicja Płosa

MIKOŁAJKI – MARYNARZE

Już od samego rana grupa MARYNARZY nasłuchiwała, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku w godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego i dla rodziców przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gości piosenką. Nawiązała się wymiana zdań. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą miło spędzać czas w przedszkolu. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami. Dziękujemy naszym mamom, za upieczenie pysznych ciast, które ze smakiem wszyscy wcinaliśmy. Do następnego roku!
Opracowała: Alicja Płosa

MIKOŁAJKI – ŻEGLARZE

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Przygotowują piosenki, wiersze oraz własnoręcznie wykonane laurki. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci z grypy ŻEGLARZY już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Dzieci długo wspominały to spotkanie, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.
Opracowała: Magdalena Wachowiak
Kreator stron www - przetestuj!