Rok szkolny 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Szkolne Dni Bezpieczeństwa

Pierwszaki na start

"Sprzątanie Świata 2017"

"Cyfrowobezpieczni"


Pasowanie na Przedszkolaka

Nasza Szkoła ma wiele tradycji. Od 17 października do tych tradycji należeć będzie „Pasowanie na przedszkolaka”. Grupy przedszkolne - 3-4 latki „Delfinki”, 5-6latki „Żeglarze” i 6latki „Marynarze” pod opieką wychowawców przygotowały z tej okazji bogaty program artystyczny. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Przybyło bardzo dużo gości- rodziców, dziadków, opiekunów. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.
Delfinki pod opieką wychowawców p. Mine Dogandere, p. Małgorzaty Rajewskiej oraz pomocy nauczyciela p. Barbary Salachny zaprezentowały piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”, „My delfiny”, recytowały wiersze . W języku angielskim dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze z wyliczankami.
Grupy starsze - „Żeglarze” pod opieką wychowawców p. Joanny Lisowskiej i p. Magdaleny Wachowiak oraz „Marynarze” pod opieką wychowawców p. Lilli Bednarczyk i p. Alicji Płosy zaprezentowały wiersze, piosenki z instrumentacją oraz tańcem z przyborem, piosenkę w języku angielskim. Dzieci przygotowane przez nauczyciela rytmiki zaprezentowały się w dwóch tańcach – walcu i wiązance.
Wszystkie występy obserwowała dyrektor szkoły p. Barbara Bachanek –Jóźwiak i wicedyrektor p. Renata Bartnicka. Pani dyrektor wysoko oceniła umiejętności występujących i z uśmiechem pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaków.
Opracowała: Lilla Bednarczyk

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada upamiętniliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i tym samym włączyliśmy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystą akademię pełną doniosłej recytacji i wzruszających pieśni patriotycznych przygotowały klasy 4a i 6b wraz z wychowawcami panią Agnieszką Mańkowską oraz panem Rafałem Sularzem oraz zespół wokalny wraz z opiekunem, panią Marzeną Sikorą. Apel obejrzeli uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami i rodzicami a uświetniła go obecność zaproszonych gości, w tym byłych nauczycieli naszej szkoły. Dyrektor szkoły, pani Barbara Bachanek - Jóźwiak w podsumowaniu przypomniała znaczenie takich wartości jak wolność, praca nad sobą jako wyraz patriotyzmu i dążenie do dobra wspólnego.
A za rok już setne obchody tego ważnego dla historii Polski wydarzenia!
Niech żyje Polska Niepodległa! 
Agnieszka Mańkowska i Rafał Sularz

Wygrana w konkursie historycznym

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej Nr 56 odbył się konkurs historyczno-plastyczny „Wilhelm Meyer-Schwartau i jego dokonania” . W tym konkursie wzięło udział z naszej szkoły trzy uczennice. Konkurs trwał około 1,5 h i na miejscu uczennice tworzyły prace plastyczne. Wkrótce po na rozstrzygnięciu okazało się, że dwójka z nich osiągnęła pierwsze i drugie miejsce.
Konkurs wygrała wiec Maja Bątkowska z klasy 7b , a Kinga Wiśniewska z klasy 7a zajęła drugie miejsce. Gratuluje osiągnieć.

Opracował Rafał Sularz.


ROK SZKOLNY 2016/2017


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W dniu 23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W czasie apelu zostały rozdane nagrody za naukę i podziękowania dla rodziców. Część artystyczną przedstawiła klasa 5b. Po niej wszyscy uczniowie udali się do klas aby niedługo później rozpocząć wakacje.

Opracował :Rafał Sularz.

Udział Pocztu Sztandarowego w uroczystościach

W roku szkolnym 2016/2017 Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 23 w Szczecinie brał udział w wielu uroczystościach szkolnych oraz międzyszkolnych. Do tych drugich należą:
- Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Katedrze oraz w LO nr 2
- Obchody rocznicy 60-lecia ZS nr 2 w Szczecinie
- Obchody rocznicy 70-lecia LO nr 3 w Szczecinie
- Obchody 26 kwietnia (Święto Wyzwolenia Szczecina)
- Święto Flagi – Jasne Błonia
- Obchody zakończenia II wojny światowej – Cmentarz Centralny
- 25 – lecie SP nr 74 w Szczecinie

Skład Pocztu Sztandarowego:
Wiktoria Staszewska, Wiktoria Salamon, Maja Bątkowska, Klaudia Rostkowska, Aleksander Mazur, Konrad Zieliński.

Opracowała: Agnieszka Biernacka

Turniej piłki ręcznej dla Dziewcząt z klas II-III

W dniu 07.06.2017r. odbył się turniej mini piłki ręcznej dla dziewcząt z klas II i III. Poza uczennicami z naszej szkoły, które przez cały rok szkolny uczęszczały na zajęcia z piłki ręcznej do p. Agnieszki Biernackiej gościliśmy 26 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie. W pierwszej części imprezy dziewczynki brały udział w wyścigach rzędów z elementami piłki ręcznej oraz w konkursie rzutu piłką ręczną na odległość, w którym 7 najdalej rzucających otrzymało pamiątkowe koszulki. Niestety z powodu padającego gradu musieliśmy przenieść się na salę gimnastyczną, gdzie zamiast meczy piłki ręcznej odbył się turniej w „Dwa ognie”. Dzieci otrzymały medale, napoje oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 23 w Szczecinie.

Opracowała: Agnieszka Biernacka

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

01 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali uczniom Dzień Sportu Szkolnego. Impreza odbyła się na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 2, gdzie klasy rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów, „dwóch ogniach” oraz w grze w piłkę nożną. Indywidualnie dzieci wzięły udział w zawodach lekkoatletycznych: skok w dal, rzut piłeczką palantową, biegi na 60m, 100m, 300m. W prawidłowym przebiegu organizacji bardzo pomogły panie zapisujące wyniki oraz dzieci, które z powodów zdrowotnych nie mogły wziąć czynnego udziału w Dniu Sportu. W zabawie wzięły udział wszystkie dzieci z naszej szkoły, było dużo śmiechu i sportowej, uczciwej rywalizacji.
Po zakończonych zmaganiach sportowych na naszym szkolnym boisku odbył się mecz piłki ręcznej, w którym udział wzięli uczniowie z klasy 6a oraz siostry, mamy i nauczycielki. Pomimo, iż był to mecz towarzyski, integracyjny, nie zabrakło widowiskowych akcji i efektownych bramek.
21 czerwca podsumowaliśmy zmagania naszych sportowców obdarowując tych najlepszych medalami oraz dyplomami. Wszystkie nagrody oraz pizza, którą dzieci posiliły się 01 czerwca zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 23 w Szczecinie.
Opracował: Zespół ds. Sportu i Rekreacji

SUKCES W TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

MAMY SUKCES!!!!

W kwietniu w tym roku szkolnym nasi uczniowie znowu zaprezentowali wysoki poziom i pochwalili się swoimi umiejętnościami jazdy rowerem. Aleksander Mazur z klasy 6a zajął indywidualnie 2 miejsce , a drużyna w składzie: Olek Mazur, Maciek Zdanowski 5a, Oliwia Szymańska 5b i Paulina Olchówka 6c – 3 miejsce w eliminacjach miejskich XL Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Gratulujemy!!!

Opracowała:
pani Agnieszka Bolewicz

Campy sportowe w Drawnie

W dniach 12-14.05.2017r. dziewczęta z klasy 4a wzięły udział w Campach piłki ręcznej w Drawnie. Wspólnie z zawodniczkami z Drawna i Mielenka Drawskiego intensywnie trenowały, a także korzystały z wielu atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Pierwszego dnia dziewczynki uczestniczyły w wielkiej sportowej imprezie – Biegi Uliczne w Drawnie, podczas której biegły od 200m do 450m w zależności od kategorii wiekowych. Sukcesy naszych dziewcząt: rocznik 2008 –Hanna Lodowska – III miejsce;
rocznik 2007 – Wiktoria Salamon – II miejsce , Laura Szymańska – IX miejsce;
rocznik 2006 – Martyna Czaińska – VIII miejsce, Alicja Kurzeja – IX miejsce, Magdalena Kot – X miejsce.
Miasto Drawno zachwyciło nas swym pięknem i położeniem, przewodnik oprowadził nas po Drawieńskim Parku Narodowym, lecz zdecydowanie najlepiej bawiłyśmy się na kajakach.
Udział w Campach był dla dzieci bezpłatny i możliwy dzięki wcześniejszej organizacji w Szczecinie. 

Opracowały: Agnieszka Biernacka, Urszula Lodowska

Campy sportowe w Mielenku Drawskim

26 maja 2017r. dziewczęta z klasy 4a udały się na ostatnie Campy w tegorocznej edycji – do Mielenka Drawskiego. Przez trzy dni uczestniczyły w treningach piłki ręcznej oraz w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów takich jak paintball, rajd rowerowy, a także szereg gier i zabaw z piłkami. Dzięki wcześniejszej organizacji przedsięwzięcia w Szczecinie, udział w Campach był dla dzieci bezpłatny. Głównymi celami zgrupowań są: aktywne spędzania czasu wolnego, popularyzacja piłki ręcznej, wymiana doświadczeń, integracja w środowisku. 

Opracowały: Agnieszka Biernacka, Urszula Lodowska

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia nasza szkoła uczciła SWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH.
Pomysł "Wielkie czytanie na przerwach" powstał w ramach projektu "Książka, zdrowie, ekologia”, który odbywa się w naszej szkole co roku. Uczniowie spędzili w tym dniu przerwy z ulubioną książką. Można było przynieść do szkoły lektury ( nie tylko szkolne) i czytać je na korytarzach szkoły lub w klasach.
Może będzie to sposób na spędzenie przerw nie tylko w tym jednym dniu?

„Wiemy lepiej niż rodzice jak przechodzić przez ulicę”

11 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego OA pod opieką wychowawcy p. Lilli Bednarczyk wzięły udział w konkursie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym,, Wiemy lepiej niż rodzice, jak bezpiecznie przechodzić przez ulice " organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 43 w Szczecinie. W konkursie udział brały sześciolatki z dzielnicy Dąbie, tzn. z SP23, SP71, PP43.
Dzieci prezentowały wiedzę z zakresu znajomości podstawowych znaków drogowych, pięciu zasad przechodzenia przez ulicę. Wykazały się umiejętnością rozwiązywania zagadek, układania puzzli czy historyjek obrazkowych oraz prezentacją piosenki o ruchu drogowym. Zmagania uczestników oceniali przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego Wszystkie dzieci zaprezentowały się wzorowo i zdobyły I miejsce. Największą atrakcją była możliwość zobaczenia wyposażenia karetki pogotowia ratunkowego, pojazdu policyjnego oraz straży pożarnej. 

Dzień Marchewki

W kwietniu 2017 w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia zorganizowany został Szkolny Dzień Marchewki. Jego celem było przypomnienie wszystkim uczniom o potrzebie zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dydaktycznych uczniowie dowiedzieli się jak sposób odżywiania wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka. Uczniowie klas 1 - 6 na zajęciach z wychowawcą zapoznali się z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi marchewki, jej wartości odżywczych. Wiedza na temat zasad racjonalnego odżywiania się została uczniom przekazana również w formie gazetki ściennej umieszczonej na korytarzu szkolnym, w salach lekcyjnych oraz w jadalni. Uczniowie samodzielnie przygotowali plakaty i prace plastyczne związane ze zdrowym odżywianiem i korzyściami płynącymi ze spożywania marchewki.
Najwięcej radości sprawiło dzieciom zaprezentowanie wiedzy w praktycznym działaniu. 28 kwietnia 2017 w piątek uczniowie klas 0-3 samodzielnie przygotowali surówki i sałatki z wykorzystaniem marchewki oraz udekorowali sale emblematami marchewki. Wielu uczniów miało również własnoręcznie wykonane broszki, opaski na głowę, bransoletki – wszystko po to, aby podkreślić swą sympatię dla tego zdrowego warzywa.
Uczniowie klasy 4-6 przybyli do szkoły ubrani w kolorze pomarańczowym, chętni uczniowie przebrali się w strój marchewki. Starszaki przygotowały także przepisy kulinarne z wykorzystaniem marchewki (sałatki, surówki, zapiekanki, ciasta, zupy, sosy itp.), które zaprezentowali na forum klasy. Najciekawsze propozycje zostały umieszczone na gazetce ściennej celem ich rozpowszechnienia wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i rodzicom za aktywne włączenie się w działania podczas Szkolnego Dnia Marchewki. 

J. Rotnicka – Płocha
A. Długołecka 

Dzień Ziemi

Z okazji " DNIA ZIEMI" w naszej szkole odbyło się szereg imprez związanych ze środowiskiem i jego ochroną.
- W klasach 4-6 przeprowadzono lekcje na temat elektroodpadów i sposobów ich utylizacji.
- Uczniowie posiadający wiedzę przyrodniczą spróbowali swoich szans w konkursie o tytuł „Najlepszy Przyrodnik 2017”. Oto laureaci:
1 miejsce - Marcel Ohl klasa 5B
2 miejsce – Michał Rzetelny klasa 5B
3 miejsce – Małgorzata Ciesielczyk klasa 5A
Wyróżnienie - Zuzanna Rzetelna klasa 4a
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)
- Zbieraliśmy też zużyte baterie i płyty CD. Najwięcej przynieśli uczniowie z klasy %b, ale dołączyli do zbiórki inni z klas: 4a, 5a i 6b.
Organizatorzy: A. Bolewicz , W. Godzwon

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Dnia 5 maja 2017 roku odbył się apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły i jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.
Akademię przygotowały klasa III „B” oraz IV „A” wraz z wychowawcami.
Przed rozpoczęciem, na udekorowaną salę, weszli aktorzy i przygotowali się do występu. Gdy zabrzmiał dzwonek na sali zjawili się widzowie. Uczniowie biorący udział w apelu przybliżyli wydarzenia tak ważne dla naszego kraju. Klasa IV ,,A" opowiedziała o wielkiej radości płynącej z ustanowienia Konstytucji 3 Maja, a klasa III „B” zajęła się oprawą muzyczną apelu. Po zakończeniu występu, nastąpiły gromkie brawa i owacje. Występ uczniów był udany, czego potwierdzeniem była reakcja publiczności.
Anna Głowacka, Alicja Płosa

Konkurs języka angielskiego „BRITISH AND AMERICAN CUSTOMS AND TRADITIONS 2017”

28 kwietnia przedstawiciele klas szóstych brali udział w międzyszkolnym konkursie „BRITISH AND AMERICAN CUSTOMS AND TRADITIONS 2017” w SP 39. W konkursie zmagało się 12 uczniów interesujących się nie tylko językiem angielskim, ale także zwyczajami, tradycjami, historią i geografią krajów anglojęzycznych. W trudnej rywalizacji:
● Łukasz Stąporek z klasy 6c zajął II MIEJSCE, a do laureata konkursu stracił tylko 1 punkt!;
● III MIEJSCE zajęła Patrycja Salamon z klasy 6b - straciła jedynie 2 punkty do I miejsca i walczyła w ustnej dogrywce o podium!;
● Paulina Karbownik z klasy 6a zdobyła WYRÓŻNIENIE uzyskując piąty wynik w konkursie!
GRATULACJE!!! 
Agnieszka Mańkowska,
nauczyciel języka angielskiego

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
na lekcjach języka polskiego.

Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.
Jarosław Iwaszkiewicz 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
na lekcjach języka polskiego.
W piątek 21 kwietnia 2017 roku na lekcji języka polskiego w klasie 4a, 4b oraz 6c dzieci tworzyły
LISTĘ KSIĄŻKOWYCH PRZEBOJÓW.
Uczniowie przynieśli na lekcję swoje książki i zaprezentowali je kolegom i koleżankom zachęcając do czytania.

Przyzwyczaić się do czytania książek - to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego.

William Somerset Maugham

Opracowała
Renata Żabkiewicz

Campy Sportowe

W dniach 10-12.02.2017r. Szkoła Podstawowa nr 23 w Szczecinie była gospodarzem „Campów Sportowych” dla 40 dzieci z klas IV-VI. W obiektach Centrum Kształcenia Sportowego gościliśmy grupę dziewcząt - piłkarek ręcznych ze Szkół Podstawowych z Drawna, Mielenka Drawskiego oraz drużynę z klasy IVa z naszej szkoły. Przez trzy dni dzieci wspólnie uczestniczyły w treningach piłki ręcznej oraz w zabawach na pływalni. Dodatkowymi atrakcjami były: seans filmowy w kinie Helios oraz wyjazd na mecz piłki ręcznej mężczyzn PGNiG Superligi Sandra Spa Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn, w którym dzieci uczestniczyły w oprawie przedmeczowej: wyprowadziły zawodników oraz wyniosły flagi i sztandary.
W ostatnim dniu zgrupowania dzieci rozegrały turniej piłki ręcznej, w którym wzięło udział sześć drużyn (Drawno, Mielenko Drawskie, Drawsko Pomorskie oraz trzy zespoły z naszej szkoły: dziewczęta z klas IVa, Va, chłopcy z klasy IVa). W dniach 12-14 maja gospodarzem podobnego sportowego przedsięwzięcia będzie Szkoła Podstawowa z Drawna, zaś w ostatni weekend maja Szkoła Podstawowa z Mielenka Drawskiego.
Organizacja bezpłatnych Campów nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie wielu sponsorów
i instytucji. Składamy najserdeczniejsze podziękowania:
- Panu Maciejowi Parobczemu - dyrektorowi Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie,
- Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 23,
- Radzie Osiedla Dąbie,
- Panu Pawłowi Jaworskiemu,
- Panu Zbigniewowi Jelskiemu,
- Panu Andrzejowi Sitkowskiemu i Firmie Handlowej „Joanna”, Hurtowni Mięsa, Wędlin
i Drobiu
- Państwu Agnieszce i Markowi Czapelskim,
- Państwu Magdalenie i Przemysławowi Wachowiak,
- Panu Jarosławowi Wiczkowskiemu,
- Panu Romanowi Czaińskiemu,
- Panu Pawłowi Błażejewskiemu i Klubowi Sandra SPA Pogoń Szczecin
- Kino Helios,
- Firmie Asprod

Organizatorzy: Agnieszka Biernacka, Urszula Lodowska

WIOSENNE POTYCZKI MATEMATYCZNE

W naszej szkole marzec kojarzy się nie tylko z pierwszym dniem wiosny, czy dniami teatru. Jest też miesiącem zmagań matematycznych. Najpierw uczniowie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur, a pod koniec miesiąca, dla uczczenia wiosny ,w „Wiosennych Potyczkach Matematycznych”. Potyczki mają formę turnieju drużynowego. W skład drużyn wchodzą trzy osoby z każdej klasy, które uzyskały największą liczbę punktów w czasie eliminacji szkolnych. W eliminacjach szkolnych natomiast biorą udział wszyscy uczniowie klas IV-VI.
W tym roku, po raz trzeci, turniej rozegrany został na trzech poziomach : klasy IV, klasy V oraz klasy VI. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą matematyczną, ale także umiejętnością logicznego myślenia i refleksem.
Wśród uczniów klas czwartych najlepiej z wyzwaniami poradziła sobie drużyna z klasy IVb w składzie: 
 
Ciechanowski Ksawery, Pluta Łukasz oraz Stołecki Marek,

drugie miejsce zajęła klasa IVa, którą reprezentowali:
Salamon Wiktoria, Kot Magdalena i Kurzeja Alicja.

W kategorii klas piątych najlepszymi okazali się reprezentanci klasy Vb :
Rymer Szymon, Wiczkowska Pola i Marcel Ohl,

drugie miejsce zajęli uczniowie klasy Va :
Obrzut Sandra, Radkiewicz Sandra, Carło Mikołaj.

Najlepszymi w klasach szóstych byli natomiast uczniowie z klasy VI b :
Salamon Patrycja, Leman Martyna i Piórkowska Klaudia,

zaraz za nimi uplasowała się drużyna z klasy VIc :
Wiśniewska Kamila, Kubiak Aleksandra , Stąporek Łukasz,

trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 6a :
Karbownik Paulina, Kosińska Karolina, Mazur Aleksander.

Turniej wzbudził wiele emocji i pokazał, że z matematyką też można się świetnie bawić. Uczestnicy potyczek otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
W przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu pomagała pani Anna Głowacka.
Wszystkim osobom zaangażowanym w „wiosenne potyczki matematyczne” serdecznie dziękuję
Beata Jagodzińska- organizator konkursu 

Dni Bezpiecznego Internetu

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do obchodów Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. W ramach akcji uczniowie klas IV-VI na zajęciach komputerowych zapoznali się z pojęciem hejtu w sieci, rozwiązywali zagadki, dyskutowali na temat przeciwdziałania temu zjawisku, ustalili zasady antyhejtowe, wysłuchali teledysku „Przytul hejtera”. Realizatorzy oparli swoje działania na scenariuszu pikniku udostępnionego na stronie http://edukacja.fdds.pl oraz materiałach przekazanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet . W ramach podsumowania akcji powstały plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, zasad netykiety, przeciwdziałania hejtowi. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły, dzięki czemu zapoznać się z nimi mogli zarówno młodsi koledzy, jak i rodzice.
Beata Jagodzińska – szkolny koordynator. 

TURNIEJ NOWOGARD

W dniu 08.02.2017r. odbył się turniej piłki ręcznej, w którym wzięli udział chłopcy z klasy IVa oraz Va. Opiekunami zespołów byli p. Agnieszka Biernacka i p. Robert Karbownik, zaś organizatorem Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie. Chłopcy tradycyjnie już wykazali się dużym zaangażowaniem walcząc o każdą piłkę. Drużyna z klasy IVa zdobyła VI miejsce, z klasy Va – IV miejsce. Statuetki dla najlepszych zawodników otrzymali Kacper Rochowicz i Oskar Dreszer.

Opracowali: Agnieszka Biernacka, Robert Karbownik

APEL poświęcony 150 rocznicy urodzin Mariusza Zaruskiego

W dniu 10 lutego 2017 r. odbył się. uroczysty apel poświęcony 150 rocznicy urodzin Mariusza Zaruskiego i 55 rocznicy nadania naszej szkole imienia TEGO WIELKIEGO POLAKA. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas : 6b z wych. p. Agnieszką Bolewicz i 3a z wych. p. Joanną Lisowską. Uczniowie poznali losy naszego bohatera przy akompaniamencie pieśni morskich i szant.

Opracowała Agnieszka Bolewicz

KONKURS „Mam Talent"

Dnia 9 lutego 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się szkolny
konkurs „Mam Talent".
Dzieci miały okazję zaprezentować swój talent w dwóch grupach wiekowych : klasy 1-3 oraz 4-6, w czterech kategoriach : śpiew , gra na instrumencie, kabaret i taniec.Występy dzieci oceniała komisja : 
 • Pani Dyrektor Barbara Bachanek - Jóźwiak
 • Pani Wicedyrektor Renata Bartnicka 
 • Pani Joanna Lisowska 
 • Pani Paulina Michalik
 • Pani Agnieszka Biernacka.

Organizatorem konkursu była nauczycielka muzyki pani Marzena Sikora.
A oto wyniki naszego konkursu :
kategoria: śpiew
klasy 1 - 3
1 miejsce Matylda Pich
2 miejsce Oliwia Obuch
3 miejsce Julia Gałka

klasy 4-6
1 miejsce Patrycja Kwaśniewska
2 miejsce Klaudia Rostkowska
3 miejsce duet : Szymon Czyszczoń i Jakub Ciechanowicz

kategoria: gra na instrumencie
klasy 1-3
1 miejsce Gabrysia Stołecka
2 miejsce Hubert Frączkowski
3 miejsce Kamil Zieliński

klasy 4-6
1 miejsce Zosia Pich
2 miejsce Julita Leśniewicz
3 miejsce Pola Wiczkowska i Amelia Sularz

kategoria : kabaret
klasy 4-6
i miejsce Kabaret Młodszych Pań

kategoria : taniec
klasy 1-3
1 miejsce Filip Szumiec
2 miejsce Super trójka
3 miejsce Invictus

klasy 4-6
1 miejsce Aleksandra Lniak
2 miejsce Maja Skorupińska , Aleksandra Rogalska
3 miejsce Natalia Czajka - Natalia Olchówka - Paulina Olchówka
Kacper Rochowicz , Wiktoria Salamon - Martyna Czaińska

Opracowała Marzena Sikora

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 8 lutego w naszej szkole odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Weszło ono już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W tym roku

przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników przebiegało

bardzo uroczyście. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali

przedstawienie, w którym występowała: książka, mądra sowa oraz

czytające dzieci, nie zabrakło wierszyków i piosenek przygotowanych

przez koło teatralne naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych

odpowiadali na zagadki dotyczące książek, pani dyrektor uroczyście

pasowała każdego ucznia na czytelnika.
Ewa Sliwińska

Praktyczne i teoretyczne zajęcia ze STRAŻĄ POŻARNĄ w ramach programu OGNIK

Na przełomie stycznia i lutego 2017r. w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami Straży Pożarnej dla uczniów klas 0-III.
Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Ogromne zainteresowanie wzbudzały prezentowane wozy strażackie, którymi przyjechali nasi goście. Strażacy demonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozów. Największą atrakcją okazał się pokaz sprzętu gaśniczego.

Spotkania teoretyczne z przedstawicielami Straży pożarnej miały na celu m.in.:
- kształtowanie prawidłowych zachowań i nawyków w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia
- wdrażanie do prawidłowych nawyków w zakresie używania domowych urządzeń
elektrycznych
- utrwalenie znajomości telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych
- prezentacja podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
- promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku
- przedstawienie specyfiki pracy strażaka, pojazdów pożarniczych oraz strojów i sprzętu
przeciwpożarowego
Te ciekawe i pouczające spotkania na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Koordynator U.Lodowska

TURNIEJ SKOK W NOWY ROK

W dniu 14.01.2017r. dziewczynki z klasy IVa wzięły udział w turnieju piłki ręcznej „Skok w Nowy Rok”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. W składzie znalazły się też dwie uczennice klasy Va ze względu na rok urodzenia umożliwiający udział w imprezie. W zawodach nie przyznawano miejsc, jednak nasze zawodniczki w trzech meczach poczuły smak każdego z możliwych rozstrzygnięć – pierwszy mecz wygrały, drugi zremisowały, trzeci przegrały. Dziewczyny jak zwykle dały z siebie 100% i walczyły o każdą piłkę. Drużyna otrzymała lotkę szkoleniową, a wyróżnioną zawodniczką została Alicja Kurzeja nagrodzona sportową koszulką.

Opracowała: Agnieszka Biernacka 

25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SP23

Tradycyjnie nasza szkoła włączyła się w akcję WOŚP. Na terenie szkoły udało się uzbierać 540 zł. Ponadto wielu uczniów ze szkoły w niedziele uczestniczyło w akcji jako wolontariusze. Poniżej zestawienie kwot:
 • Weronika Zacholska 6c (2187 zł)
 • Alicja Zacholska 3a (2174 zł)
 • Nikola Czapelska 4a (2069 zł)
 • Martyna Czuba 5b (1285 zł)
 • Amelia Sularz 6c (1168 zł)
 • Wiktoria Lipka 6b (791 zł)
 • Igor Siankiewicz 6a (504 zł)

Organizatorem akcji na terenie SP23 był pan Rafał Sularz. W niedzielnym finale uzbierał - 1120 zł

Opracował : R.Sularz.

Zielona kraina. Edukacja ze smakiem

W dniu 18 stycznia 2017 roku uczniowie klasy IVa i IVb wzięli udział w warsztatach żywieniowych w ramach Programu „Zielona kraina. Edukacja ze smakiem”. Celem projektu była edukacja żywieniowa i promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i nauczycieli oraz promocja zbilansowanej diety, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.

Koordynator U. Lodowska

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Dzieci z oddziału przedszkolnego OA brały udział w konkursie na pracę plastyczną pod nazwą „Kartka Bożonarodzeniowa” organizowanym przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Kartki były wykonane na temat tradycji, symboli, atmosfery Świąt Bożego Narodzenia w dowolnym formacie, techniką plastyczną – rysunkową.
Uczestnikami konkursu byli: 5-latki: Bąk Igor , Sikora Adam; 6 –latki: Jagodzińska Alicja, Leśniewicz Szymon, Siewior Hubert, Sosiński Jakub. Na konkurs do Kuratorium wpłynęło 1800 prac z całego województwa zachodniopomorskiego. Wyróżnionych zostało 20 prac.
Kartka Szymona Leśniewicza została wyróżniona. Gratulujemy!!!

Opracowała
Lilla Bednarczyk

TURNIEJ DĄBIE CUP

W dniu 21.12.2016r. na hali sportowej przy ul. Portowej w Szczecinie obył się turniej piłki ręcznej Dąbie Cup, w którym wzięli udział chłopcy z klasy IVa oraz Mikołaj Woźniak z klasy Va, którego rok urodzenia umożliwia grę z kolegami. Po wielu zaciętych pojedynkach nasi zawodnicy zajęli III miejsce otrzymując pamiątkowe medale i puchar.

Opracowała: Agnieszka Biernacka

TURNIEJ -MIKOŁAJKOWY CHŁOPCY

W dniu 17.12.2016r. chłopcy z klasy IVa wzięli udział w swoim pierwszym turnieju piłki ręcznej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 55 w Szczecinie. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając III miejsce. W składzie znalazł się też uczeń klasy Va – Mikołaj Woźniak, którego rok urodzenia umożliwił udział w imprezie. Wyróżnionymi i nagrodzonymi zawodnikami zostali: Michał Kasprowicz, Kacper Rochowicz i Jakub Jędras.
Opracowała: Agnieszka Biernacka

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY DZIEWCZYNY

W dniu 10.12.2016r. dziewczynki z klasy IVa wzięły udział w swoim pierwszym turnieju piłki ręcznej. Gospodarzem tego Mikołajkowego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie. W składzie znalazły się też dwie uczennice klasy Va ze względu na rok urodzenia umożliwiający udział
w imprezie. Nasza drużyna zdobyła III miejsce, a wyróżnionymi zawodniczkami zostały Wiktoria Salamon i Sandra Radkiewicz.

Opracowała: Agnieszka Biernacka

TURNIEJ CHOCIWEL

W dniu 17.12.2016r. odbył się turniej piłki ręcznej w Chociwlu, w którym wzięły udział dziewczęta
z klas IVa oraz Va pod opieką pań: Agnieszki Biernackiej i Pauliny Michalik. Turniej miał charakter towarzyski i organizatorzy nie przyznawali miejsc za zdobyte punkty. Dzieci mogły się skupić wyłącznie na dobrej zabawie. Każda dziewczynka otrzymała bidon oraz notes.

Opracowały: Agnieszka Biernacka, Paulina Michalik

W DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA

W środę 21 grudnia 2016r. klasy 2a i 4 b z wychowawcami panią Małgorzatą Maj i panią Wiolettą Godzwon zaprezentowały w auli szkoły świąteczne przedstawienie pod hasłem ,,W Dzień Bożego Narodzenia”. Scena przedstawiała SZOPKĘ BETLEJEMSKA, nad którą jaśniała Gwiazda Betlejemska, chatę bogatych ludzi i ognisko pasterzy. Wśród aktorów był Józef, Maryja, Królowie, bogate kobiety, Pasterze, Aniołki. W trzech scenach zostały przybliżone tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki. Akompaniament został przygotowany na instrumentach perkusyjnych. Na zakończenie pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak wszystkim złożyła świąteczne życzenia.

Opracowała Małgorzata Maj

„Mikołajkowe zawody sportowe”

12 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego OA brały udział w „Mikołajkowych zawodach sportowych” organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 71. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z zimą, bezpiecznym zachowaniem na śniegu i lodzie, opieką nad zwierzętami. Swoją sprawnością ruchową wykazały się podczas rzucania kulami śniegowymi, grą w hokeja, utrzymaniem równowagi, toczeniem piłki – kuli śniegowej. Bardzo dużo śmiechu było podczas rysowania elementów bałwana z zasłoniętymi oczami. Zabawa była świetna .

Nasze dzieci zdobyły I miejsce. W zawodach brały udział grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 23 i Szkoły Podstawowej nr 71. Gratulujemy dzieciom znajomości zasad bezpiecznych zachowań na śniegu i lodzie oraz znakomitej sprawności ruchowej.

Pierwsza Pomoc na zajęciach wychowania fizycznego
RATUJ ŻYCIE 

W październiku na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Uczestniczyli w nich uczniowie z drugiego etapu nauczania. Nauczycielki wychowania fizycznego: Agnieszka Biernacka i Paulina Michalik omówiły zagadnienia dotyczące: krwotoków z nosa, omdlenia, urazów kręgosłupa, ataku padaczki, zakrztuszenia, oparzenia. Dzieci uczyły się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej (bezpiecznej). Wszystkim sytuacjom towarzyszyły pokazy, w których brali udział uczniowie. Nauczycielki wychowania fizycznego są również Ratownikami Wodnymi stąd przekazywaną wiedzę mogły poszerzyć o zaprezentowanie dzieciom akcji ratunkowej,
w której dochodzi do zatrzymania akcji serca. Do pokazu resuscytacji krążeniowo – oddechowej użyto fantomów, na których następnie uczyły się dzieci. Uczniowie poszerzyli swą wiedzę o szereg istotnych zagadnień. Najważniejsze było uwrażliwianie najmłodszych na potrzebę niesienia pomocy i reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Algorytm postępowania BLS

ZASADY UDZIALANIA PIERWSZEJ POMOCY

Algorytm postępowania - Podstawowe zabiegi resuscytacyjne

1. Oceń swoje bezpieczeństwo
2. Sprawdź, czy poszkodowany reaguje
3. Głośno wołaj o pomoc
4. Udrożnij drogi oddechowe i sprawdź oddech – lekko odchyl głowę do tyłu i unieś żuchwę
5. Sprawdź, czy oddycha prawidłowo
6. Zadzwoń pod numer 112 lub 999
7. Wykonaj 30 uciśnięć klatki piersiowej
8. Wykonaj 2 oddechy
9. Kontynuuj resuscytację aż do przyjazdu pogotowia

Akcja Marzycielska Poczta

W grudniu w naszej szkole została zorganizowana akcja Marzycielskiej Poczty polegająca na pisaniu listów i kartek świątecznych do chorych dzieci. Mali wolontariusze z klas trzecich zadecydowali, że naszą korespondencję skierujemy do 10-letniej Natalki z Piły. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, co zaowocowało pokaźną liczbą ponad 170 listów i kartek. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na choroby i cierpienie i chcą nieść radość innym. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy również mogli na was liczyć!

Koordynator akcji- Alicja Płosa

Z ostatniej chwili: na stronie marzycielskapoczta.pl zostały zamieszczone podziękowania dla nas od mamy Natalki. Cieszymy się, że nasza korespondencja dotarła i mogliśmy przyczynić się do uśmiechu na twarzy Natalki.

FILMOWE WARSZTATY DLA UCZNIÓW Z KLAS VI PT.:” PRZEMOC RÓWIEŚNICZA”

W ramach wieloletniej współpracy Fundacją Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”w dniu 10.11.2016r. uczniowie z klas VI wraz z wychowawcami mieli możliwość uczestniczyć w filmowych warsztatach edukacyjnych pt.:” Przemoc rówieśnicza”, które odbywały się w siedzibie Fundacji . Projekcja filmu pouczającego fabularnego została poprzedzona krótkim wstępem o indywidualnych przyczynach i mechanizmach grupowych występowania agresji. Pod wpływem filmu, młodzi widzowie na skutek refleksji mogli w sposób pożądany poszerzyć świadomość siebie i otoczenia jakim jest szkoła i rodzina. W efekcie znaleźli odpowiedzi jak rozpoznawać i przeciwdziałać takim problemom związanymi z agresją oraz jak sobie z nimi konstruktywnie radzić oraz do kogo zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w trudnej sytuacji.

Opracowała Urszula Lodowska

Pierwsze miejsce w Konkursie Historycznym o Znanych Pomorzankach

W dniu 13 grudnia 2016 nastąpiło wręczenie nagród w konkursie literackim dotyczącym znanych Pomorzanek. Uczennica klasy 6b Maja Bątkowska zająła w nim pierwsze miejsce. W konkursie brało udział ponad 20 szczecińskich szkoł. 
O konkursie można rówież poczytać w Kurierze Szczecińskim - http://www.24kurier.pl/aktualnosci/nauka/oni-znaja-zycie-sydonii

Wychowanie komunikacyjne - największe sukcesy 2016 roku.

Uczeń klasy 6a – Aleksander Mazur zdobył I miejsce w eliminacjach miejskich XXXIX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Olek wykazał się znajomością znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, oraz najlepiej z wszystkich uczestników poradził sobie z częścią praktyczną turnieju pokonując rowerowy tor przeszkód.
Uczennica klasy 4a – Weronika Szcześniak zajęła III w konkursie na komiks pt.”EKOLOGICZNIE NA DWÓCH KÓŁKACH”
Konkurs zorganizowany został przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Nagrodę Weronice wręczyła mł. asp. Karolina Rykaczewska . Kask i akcesoria rowerowe z pewnością się przydadzą.
Gratulujemy sukcesów i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.
A. Bolewicz

„Baśniowe postacie”

23 listopada w grupie OA odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców przygotowane przez wychowawcę p. Lillę Bednarczyk. Zgodnie z priorytetami pracy szkoły oraz nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego głównym celem zajęcia było budzenie zainteresowania dziecięcą literaturą, rozwijanie umiejętności liczenia, czytania, wypowiadania się na dany temat i współdziałania w grupie.
Rodzice mieli możliwość obserwować swoje dziecko podczas przeliczania liczmanów i określania ich liczby cyfrą w zakresie 6, układania prostych wyrazów z poznanych liter samodzielnie oraz według wzoru. Dużo radości dało rodzicom i dzieciom wspólne wykonanie książeczki na temat „Co to za bajka” z poznanych wcześniej bajek i baśni. Wszystkie grupy wykazały się pomysłowością i kreatywnością.
A oto nasze efekty!

Opracowała 
Lilla Bednarczyk

TYDZIEŃ ZDROWYCH ŚNIADAŃ W SP 23 

W listopadzie z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie „Śniadanie daje moc”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.
Realizacja programu odbywała się poprzez organizację w szkole Tygodnia Zdrowych Śniadań, podczas którego nauczyciele wraz z uczniami gromadzili wiedzę na temat wartości odżywczych wybranych produktów, przygotowywali wspólne zdrowe śniadania zwracając uwagę na higienę i kulturę spożywania posiłków. Uczniowie poprzez aktywne włączenie się w przygotowanie zdrowego, pełnowartościowego posiłku poznali, zapamiętali i wykorzystali w praktyce zasady zdrowego odżywiana ze szczególnym uwzględnieniem śniadania jako najważniejszego posiłku dnia. 

J. Rotnicka – Plocha, U. Lodowska

KONKURS „Ja i mój niepełnosprawny kolega, ja i moja niepełnosprawna koleżanka”

Na przełomie września i października nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Ja i mój niepełnosprawny kolega, ja i moja niepełnosprawna koleżanka” organizowanym przez Stowarzyszenie „Tęcza” w Szczecinie. Zgłosiliśmy do konkursu 42 prace.
14 listopada zostały ogłoszone wyniki. Jury miało naprawdę trudny wybór, ponieważ do konkursu zgłoszono aż 790 prac. Tym bardziej miło nam ogłosić, że dwie prace naszych uczennic zostały docenione i nagrodzone. Magdalena Kot z klasy IV A zdobyła główną nagrodę, natomiast Maja Bątkowska z klasy VI B otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynom i liczymy na to, że ich sukces zaowocuje w przyszłym roku jeszcze większą ilością pracy wykonanych przez naszych uczniów.

Opracowała Alicja Płosa

Konkurs Znane Pomorzanki

W dniu 17 listopada uczennica naszej szkoły Maja Bątkowska z klasy VI uczestniczyła w konkursie historyczno-plastycznym dotyczącym Znanych Pomorzanek w Szkole Podstawowej Nr 56 w Szczecinie. Podczas tego konkursu udało się jej zdobyć wyróżnienie. Gratulacje !!!

Opracował Rafał Sularz
W dniu 23 listopada uczennice Karolina Murawska, Nikola Brzezińska(6b) oraz Amelia Sularz(6c) uczestniczyły w konkursie wiedzowym i na prezentacje multimedialną. Całej trójce udało się zdobyć wyróżnienie. Gratulacje !!!
Opracował Rafał Sularz

PODSUMOWANIE KONKURSU BEZPIECZNI-SKUTECZNI

W naszej szkole cyklicznie odbywają się liczne działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa, podnoszenie świadomości wśród uczniów na temat występujących zagrożeń oraz uświadamianie od najmłodszych lat, jak radzić sobie w trudnych oraz niebezpiecznych sytuacjach. 

W tym roku, przy współpracy nauczycieli oraz wychowawców, ogłoszono i przeprowadzono konkurs plastyczno-literacki pt. „Bezpieczni – Skuteczni”.
Klasy I-III przygotowały prace na temat BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE, a klasy IV-VI prace zatytułowane: NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ. 

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęło 107 prac plastycznych oraz literackich. Najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami. Cieszymy się z dużej frekwencji i zachęcamy do zaangażowania się w następnych przedsięwzięciach.
08.11.2016r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród za udział w konkursie, na którym byli obecni wszyscy uczniowie, który przygotowali prace, rodzice, nauczyciele, Pani Dyrektor Barbara-Bachanek-Jóźwiak oraz Pani wicedyrektor Renata Bartnicka. W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Straży Miejskiej, które przekazały upominki dla każdego ucznia i gratulowały pomysłów, a także dbałości o bezpieczeństwo zarówno w szkole jak i poza nią. 

Organizatorki U. Lodowska, A. Płosa

„Pierwszaki na start” 

W dniu 24.10.2016r. odbyła się IV edycja imprezy „Pierwszaki na start” mająca na celu integrację pierwszoklasistów. Tegoroczna edycja miała charakter turnieju sportowego, pełnego nowych konkurencji, w których aktywnie uczestniczyły dzieci. Zabawa odbyła się w formie wyścigów rzędów na sali gimnastycznej, towarzyszyła jej muzyka i dużo śmiechu. Na zakończenie dzieci dostały dyplomy i upominki. Turniej sportowo – integracyjny przygotowały panie: Agnieszka Biernacka i Paulina Michalik z pomocą dziewcząt z klas VI a i VI b.

Opracowała: Agnieszka Biernacka

W dniu 17 października 2016r. 49 uczniów klas szóstych naszej szkoły wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób!
Organizatorem wydarzenia w szkole była p. Agnieszka Bolewicz.
O godzinie 12.00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się lekcja, podczas której p. Agnieszka Biernacka przeprowadziła instruktaż prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, a uczniowie biorący udział w zajęciach ćwiczyli swoje umiejętności na 5 fantomach. Przez 30 minut każdy z uczestników bicia rekordu wykonał kilka prób prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Całe przedsięwzięcie zostało sfilmowane i z odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi prawidłowość przebiegu akcji odesłane do biura głównego organizatora w Polsce.
W realizacji przedsięwzięcia pomagali nauczyciele: p. Irena Wojciechowska, Urszula Lodowska, Ewa Śliwińska, Agnieszka Biernacka, wicedyrektor Renata Bartnicka, pan Rafał Sularz, wolontariusze Pokojowego Patrolu: Joanna Golonka i Mateusz Kulawiak, pielęgniarka szkolna oraz p. Aneta Wójcik pełniące rolę niezależnych świadków. Gościem była również pani dyrektor Barbara Bachanek - Jóźwiak .

Dzień Edukacji Narodowej

JAK GWIAZDY NA NIEBIE

Tegoroczny program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy 6 c.

Kochani nauczyciele,
wiemy o was wiele.
Każdej długiej nocy,
robicie co w waszej mocy,
aby nasze małe mózgi,
mogły w dorosłym życiu
uniknąć rózgi!

Uroczystość rozpoczęła się tanecznie. Uczennice zaprezentowały przygotowany samodzielnie układ taneczny do współczesnej muzyki. Następnie zebrani wysłuchali recytacji wierszy o nauczycielach, lekcjach, trudach nauki i życiu w szkole. Nie zabrakło zabawnych, astrologicznych horoskopów o nauczycielach i specyfice przedmiotów, których uczą. Na zakończenie zespół Sikorki zaśpiewał piosenkę „Anioły i diabły”.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Pola Wiczkowska w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W drugiej części odbyło się pasowanie uczniów klasy 1a i 2b.

JESTEŚCIE DLA NAS JAK GWIAZDY NA NIEBIE,
ROZŚWIETLAJĄCE KAŻDE MARZENIE.

Renata Żabkiewicz 

BE ACTIVE

Ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem Be Active (Bądź aktywny) zachęca do aktywnego trybu życia. Nasza Szkoła bardzo aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. Promując sport, aktywność fizyczną oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści, uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami wykonali plakaty, które zaprezentowano na apelu w dniu 12.09.2016r. Cała społeczność szkolna obejrzała pokazy układów choreograficznych przygotowanych przez Szkołę Tańca Dance Factory. Następnie wszyscy wspólnie bawiliśmy się tańcząc pod okiem specjalistów. Ponadto na zajęciach wychowania fizycznego dzieci brały udział w licznych grach i zabawach, a nauczyciele zachęcali do rozmaitej aktywności w ciągu całego roku.

Organizator Agnieszka Biernacka

Bezpieczna droga do i ze szkoły.

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W pobliżu szkół i na drogach do nich pojawiły się dzieci i młodzież, którzy pojedynczo lub w grupach korzystają z przejść dla pieszych, poboczy jezdni oraz środków komunikacji.
Jak co roku, w ramach akcji „Bezpieczna droga do i ze szkoły” uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe oraz przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.
Droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia, aż do kolejnych wakacji. Pamiętajmy aby droga ta była bezpieczna. Zapewnienie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jest jednym z zadań dla rodziców, opiekunów, policji a także organizacji i instytucji mających na celu dobro i bezpieczeństwo dziecka. Coroczne spotkania z funkcjonariuszami przynoszą dobre efekty. Liczymy na to, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.


Opracowała
Alicja Płosa

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W czwartek , 1 września 2016r. o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017.
Pani dyrektor Barbara Bachanek – Jóźwiak serdecznie powitała zgromadzonych uczniów, ich bliskich, nauczycieli oraz przybyłych gości. Życzyła wszystkim samych sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy, satysfakcji z wykonywanej pracy. Szczególnie serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką i szkołą.
Następnie pani wicedyrektor Renata Bartnicka przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, przypomniała przydział sal lekcyjnych. Przedstawieni zostali również nowi nauczyciele, którzy będą pracować z uczniami w rozpoczynającym się roku szkolnym.
Uroczystość zakończył występ uczniów klasy 5a :Mai Skorupińskiej, Agaty Kasprowicz, Kasi Zdanowskiej, Małgosi Ciesielczyk, Kamila Bawelskiego oraz Zuzi Miszkiel. Przygotowali oni razem z wychowawczynią Beatą Jagodzińską krótki montaż słowno – muzyczny, z którego najbardziej spodobał się układ taneczny zaprezentowany przez Maję, Zuzię i Kasię.
Po przedstawieniu uczniowie udali się do wyznaczonych sal, w których wychowawcy przedstawili im plan lekcji oraz przekazali najważniejsze informacje dotyczące pracy szkoły.

Z życzeniami wspaniałego roku szkolnego 2016/2017: Beata Jagodzińska.
Kreator stron www - przetestuj!