WYDARZENIA SZKOLNE 2015/2016


Roztrzygnięcie konkursu Mój Patron

W dniu 3 czerwca został roztrzygnięty konkurs Mój Patron. Z naszej szkoły pierwsze miejsce otrzymał Michał Włodarczak z klasy VC. Po nagrodę - tablet, Michał wraz z rodzicami pojechali do Warszawy. Poniżej zdjęcia z uroczystości.

Opracował : Rafał Sularz

XIV Międzyszkolny
Turniej Zdrowotny Przedszkolaka

25 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się XIV Międzyszkolny Turniej Zdrowotny Przedszkolaka pod hasłem „Książka, zdrowie, ekologia”.
W turnieju brały udział dzieci pięcio i sześcioletnie z Przedszkola Publicznego nr 43, Szkoły Podstawowej nr 71 i Szkoły Podstawowej nr23.
Celem konkursu było: rozwijanie dbałości o własne zdrowie, higienę osobistą, potrzebę ruchu; doskonalenie nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego; integrację grup przedszkolnych z dzielnicy Dąbie.
Dzieci brały udział w konkurencjach umysłowych i sportowych. Konkurencje umysłowe dotyczyły; wody w życiu człowieka, warzyw i owoców w żywieniu, higieny osobistej. Drużyny trzyosobowe rozwiązywały te zadania przy stolikach. 10 osobowe drużyny w konkurencjach sportowych wyrabiały sprawność ruchową poprzez biegi, zamianę przedmiotów, wkładanie i wyjmowanie sprzętu sportowego z worka, sadzenie ziemniaków.
W zawodach brały udział wszystkie dzieci podzielone na grupy wiekowe. Każda drużyna prezentowała piosenkę związaną ze zdrowiem.
Jury w składzie p. Agnieszka Bartkowiak – pielęgniarka, p. Katarzyna Cebulska i p. Ewelina Wierzbicka – rodzic skrzętnie odliczało przyznane punkty – marchewki za każdą konkurencję. W grupie sześciolatków 32 marchewki zdobyła grupa OB SP23, 25 marchewek „O' SP71. W grupie pięciolatków 29 marchewek zdobyły dzieci z grupy OA SP23, 26 marchewek grupa z PP43 i 24 marchewki grupa z SP71
Pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak gratulowała uczestnikom konkursu dużej wiedzy odnośnie zdrowia, sprawności ruchowej a organizatorom podziękowała za przygotowanie turnieju.
Wszyscy uczestnicy otrzymali „zdrową nagrodę” ufundowaną przez sponsora w postaci mleka smakowego. Każda grupa otrzymała gry dydaktyczne oraz piłkę.
Organizatorem konkursu były nauczycielki wychowania przedszkolnego p. Lilla Bednarczyk i p. Małgorzata Golakiewicz.

Opracowała 
Lilla Bednarczyk

Dni Skandynawskie

Dnia 22 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej wraz z nauczycielami panem Rafałem Sularzem i panią Marzeną Sikorą uczestniczyli w ważnym wydarzeniu kulturalnym miasta Szczecina - Dniach Skandynawskich.

W tym roku gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 45 w Szczecinie . Mogliśmy podziwiać pokazytaneczne, ,wokalne,teatralne, wystawy prac plastycznych, kulinaria.

W Dniach Skandynawskich brało udział ponad 30 placówek oświatowych.Uczestniczyli dyrektorzy szkół , nauczyciele , rodzice a także zaproszony ambasador Norwegii,

ambasador Szwecji , ambasador Danii i Finlandii oraz prezydent Piotr Krzystek i przedstawiciele

Urzędu Miasta .

Na tegorocznej wystawie nasza szkoła zaprezentowała: klasy szóste wykonały postacie trolli imuminków w formie przestrzennej, klasa piąta wykonała albumy o stolicach państw skandynawskich , które cieszyły się dużym zainteresowaniem a klasy czwarte wykonały prace plastyczne techniką kolaż , przedstawiające baśnie Andersena.

Atrakcją okazała się największa postać trolla wykonana przez uczennicę klasy VI a Julię Kalbarczyk .

Prezentacja naszej szkoły cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Gratuluję wszystkim , którzy na ten sukces zapracowali.

nauczyciele M.Sikora
R.Sularz

APEL O POMOC DLA STARUSZKOWA

„ Jest takie miejsce , gdzie serce jest na ręce. Jest takie miejsce , gdzie kocha się za nic (…) „

W programie Ekspresu Reporterów z dnia 01. 12 .2015 r. został wyemitowany reportaż o Pani Krystynie Seemayer z Karpacza , która postanowiła przekształcić swój dotychczasowy pensjonat udostępniany turystom na dom spokojnej starości dla naszych braci najmniejszych.
Uczniowie naszej klasy V A zapragnęli z całego serca wesprzeć Staruszkowo i Panią Krystynę w Jej działaniach.
Artykuły takie jak : worki na śmieci , proszki do prania , płyn do mycia podłogi , makaron, ryż , mokrą oraz suchą karmę dla zwierząt , przekazaliśmy dzięki Pani Czajkowskiej na miejsce zbiórki do Szkoły Podstawowej w Radziszewie.
Artykuł z podziękowaniem dla klasy V A ukazał się w gazecie lokalnej 7 Dni Gryfina .

wychowawca M.Sikora

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

W dniu 29 kwietnia 2016 odbyły się apele z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klas 3b i 4b wraz z wychowawcami p.Jagodą Rotnicką Płocha oraz p.Rafałem Sularzem przy wspraciu nauczyciela historii p.Zofii Smyk przedstawili program historyczno-patriotyczny. Uczniowie uczestniczący w apelu posiadali chorągiewki bądź kotyliony. Uczniowie ubrani w odpowiednie stroje zagrali role króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz władców ościennych państw, które dokonywały rozbiorów Polski. Drugą częścią przedstawienia stała się sytuacja dotycząca uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.


Opracował : Rafał Sularz
Więcej o apelu:

Szkolny Konkurs Ładnego Mówienia "Kto mówi, sieje... kto słucha, zbiera..."

W środę 20 kwietnia 2016 r. odbył się IV Szkolny Konkurs Ładnego Mówienia "Kto mówi, sieje... kto słucha, zbiera...". Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów językiem ojczystym, kształtowanie umiejętności sprawnego komunikowania się, przekonywanie do poprawności wypowiadania się w naszym pięknym języku.
Dziewięcioro uczniów klas szóstych naszej szkoły sprawdzało swoje umiejętności oratorskie np. w przygotowanej prezentacji o ulubionej książce, w wyrażaniu opinii, ale również w zwyczajnych predyspozycjach komunikacyjnych w typowych sytuacjach życia codziennego. Wszyscy uczestnicy podejmowali się kolejnych zadań!

Wybór najlepszych nie był łatwy! Ostatecznie panie Agata Bindas, Aleksandra Drozdowska i Bożena Thomsen (komisja konkursu) przyznały pierwsze trzy miejsca i tytuły Laureatów kolejno:

Weronice Laszczyk z klasy 6b,
Wiktorii Gostkowskiej z klasy 6a
Klaudii Simonides z klasy 6b.


Uczestnikami ścisłego finału i jednocześnie zdobywcami tytułów Finalistów zostali: Gabriela Rostkowska z klasy 6b i Patryk Dorna z klasy 6a.

GRATULUJEMY!!!

Gośćmi na konkursie były: pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak i pani Renata Żabkiewicz – nauczyciel języka polskiego wszystkich uczestników konkursu.

Agnieszka Mańkowska
organizator konkursu

Wolontariat Hospicjum Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

Dnia 16 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy V A Karolina Kosińska , Tomasz Janowczyk , Marcel Czajkowski , Szymon Czyszczoń , Igor Siankiewicz za zgodą rodziców pod opieką pani Aurelii Siankiewicz brali aktywny udział w działaniach Wolontariatu Hospicjum Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.
Uczniowie byli w galerii handlowej Kaskada i tam zebrali kwotę równą 1611, 47 zł na rzecz hospicjum.
Serdecznie dziękujemy pani Siankiewicz za zaangażowanie oraz wszystkim uczniom .
Jesteśmy dumni , że mamy takich wspaniałych uczniów.

Gratulacje !!! Wychowawca M.Sikora

Ciekawe zajęcia w świetlicy szkolnej

W dniu 14 kwietnia dzieci przebywające w świetlicy szkolnej z grupy zerowej uczestniczyły w ciekawych warsztatach muzycznych. Naszym gościem była uczennica klasy VI B Julia Goluch która na gitarze zagrała kilka piosenek harcerskich. Dzieciom ze świetlicy bardzo się podobało.

Opracował : Rafał Sularz.

Krokusowa rewolucja

„Krokusowa rewolucja” – to projekt ekologiczny realizowany we współpracy z RADĄ OSIEDLA „ARKOŃSKIE”.
Działanie ma na celu poprawę wyglądu i estetyki terenu przy szkole. Podniesienie świadomości ekologicznej oraz daje możliwość obserwacji naturalnych procesów zachodzących w przyrodzie. Uczniowie klas V i VI zasadzili jesienią około 500 cebulek krokusów, które w całej krasie pojawiły się na „marcowym trawniku” zdecydowanie upiększając szary jeszcze o tej porze roku krajobraz. Udział w tym przedsięwzięciu zwiększył odpowiedzialność dzieci o dbałość i wygląd środowiska zewnętrznego , szczególnie w obszarze zabudowy wielkomiejskiej.

Agnieszka Bolewicz

APEL TRADYCJE WIELKANOCNE

Wpuśćmy wiosnę.
Niech słońcem
Zabłyśnie nad stołem
W wielkanocne świętowanie
Jak wiosna wesołe!

Dnia 23 marca 2016 uczniowie klasy 2 c i 5 c oraz Zespół Sikorki zaprezentowali apel z okazji nadchodzących świąt pt. „Tradycje Wielkanocne”.
W otoczeniu świątecznej dekoracji w żółto-zielonych barwach dzieci przypomniały o najważniejszych zwyczajach, które celebrujemy podczas tych świat. Mówiły o znaczeniu pisanek, symbolach budzącego się życia, wartościach, jakie niesie symbolika Wielkiej Nocy. Wiersze opowiadały o tradycjach święcenia pokarmów, ozdabiania domów, słodkich niespodzianek od zajączka oraz śmigusa-dyngusa.
Program ilustrowały pełne optymizmu piosenki.
Na zakończenie świątecznego spotkania pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia i oczywiście tradycyjnie oblała uczniów wodą. W auli zapanowała radość i rozbawienie.

Są takie święta raz do roku,
Co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońcu blasku
I wielka miłość rośnie w nas.

Renata Żabkiewicz, Alicja Płosa

KONCERT POETYCKI DLA MŁODYCH RECYTATORÓW

W dniu 17 lutego 2016 roku na Zamku Książąt Pomorskich Scena Amatora zorganizowała koncert poetycki dla małych recytatorów- uczestników szkolnych przeglądów recytatorskich. Do udziału zostało zgłoszonych troje uczniów z naszej szkoły : Julia Lniak kl.1a, Filip Konopka kl.1c i Zofia Poświata 1c. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed rówieśnikami i najbliższymi ze swojej rodziny. Było to kolejne doświadczenie związane z występem na scenie w tak magicznym miejscu, jakim jest teatr.
Ze względów prozaicznych na koncert dotarła Zosia, która dzielnie zaprezentowała się w dwóch utworach wierszowanych autorstwa: Jana Brzechwy - "Na straganie" oraz Tadeusza Śliwiaka - "Łyżka i widelec". Kiedy zgasły światła na widowni, a scenę oświetlał jedynie reflektor, dzieci zaczęły czarować słowem wprowadzając widownię do krainy fantazji. Wszystkie występy były nagrodzone gromkimi brawami.
Jak było? - zobaczcie w telegraficznym skrócie.

Przygotowała: Anna Dzięciołowska - opiekun koła teatralnego

WIECZORNICA W KLASIE V A

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie klasy 5a z wychowawcą zorganizowali dnia 25 lutego 2016r. o godz. 17 00 w sali nr 8 "Wieczornicę".

Gościliśmy Rodziców , którzy ilustrowali pastelami wiersze Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej.Przy świecach słuchaliśmy muzyki klasycznej , piliśmy kawkę , herbatkę i jedliśmy ciasteczka.

Prace plastyczne były prezentowane na środku sali przez rodziców , a dziecko recytowało zilustrowany wiersz .Widownia oceniała brawami zgodność tekstu z ilustracją.Wieczornicę zakończyła wystawa prac plastycznych.

organizator M.Sikora

Dzień Patrona – święto naszej szkoły

23 lutego uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły.
Uczniowie wszystkich klas obejrzeli program artystyczny „Mariusz
Zaruski – nasz patron”, w którym przypomniano postać tego
niezwykłego człowieka, przyjaciela dzieci i młodzieży. Wysłuchaliśmy
między innymi wierszy o Mariuszu Zaruskim autorstwa uczniów,
fragmentów jego niezwykłego życiorysu, słów przysięgi kandydatów
na ratowników TOPR-u, które Mariusz Zaruski spisał ponad 100 lat
temu oraz przypomnieliśmy sobie takie piosenki jak „Pod żaglami
Zawiszy” czy „Hej, żeglarzu!”

Uroczystość przygotowała klasa 5a wraz z zespołem wokalnym
„Sikorki” oraz nauczyciele: pani Marzena Sikora, Aleksandra
Drozdowska, Agnieszka Mańkowska i Bożena Thomsen.

Opracowała:
p.Agnieszka Mańkowska

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dni Bezpiecznego Internetu po raz pierwszy. Nie oznacza to jednak, że bezpieczeństwo w sieci , czy cyberprzemoc były tematami zapomnianymi. Co roku są bowiem organizowane spotkania rodziców, nauczycieli i uczniów z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji związane ze wspomnianymi treściami. W tym roku było podobnie . Jednak w ramach zgłoszonej inicjatywy program został wzbogacony . W lutym odbyły się w ramach zajęć komputerowych i godzin wychowawczych lekcje poświęcone bezpieczeństwu w Internecie, zasadom rozumnego korzystania z sieci oraz szeroko pojętej cyberprzemocy. Zajęcia zostały oparte na scenariuszach opublikowanych na stronie Fundacji Dzieci Niczyje oraz materiałach przesłanych przez organizatorów DBI. Na podstawie zdobytej wiedzy uczniowie wykonali plakaty, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły. Mogły je oglądać nie tylko dzieci ale również rodzice przychodzący na zebranie oraz goście odwiedzający naszą szkołę w ramach dni otwartych. Dodatkowo uczniowie klas piątych wykonali prezentacje w programie Power Point poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Przed zebraniami odbyło się spotkanie przedstawiciela Policji z rodzicami. Miało ono na celu uświadomienie opiekunom zagrożeń na jakie narażone są ich pociechy w czasie korzystania z netu.
Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem , szczególnie wśród młodzieży. Mam nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do zwiększenia czujności zarówno rodziców, nauczycieli jak i samych uczniów i spowodują , że wszyscy będziemy ostrożniejsi w czasie surfowania po Internecie.

Beata Jagodzińska- szkolny koordynator.

Bal Karnawałowy


Muzyka - Mali Giganci

Uczennica klasy V Amelia Sularz 13 grudnia 2015 r. uczestniczyła w castingu do telewizyjnego programu " Mali Giganci" , który odbył się w Gdańsku. Amelka pokazała swoje umiejętności gry na flecie poprzecznym. Zagrała fragment muzyki z baletu Piotra Czajkowskiego " Jezioro łabędzie". Na swój występ przed komisją oceniającą czekała w bardzo długiej kolejce aż 6 godzin z numerkiem 3049.Amelce ,życzymy dalszych sukcesów na estradach świata.
Opracowała
Marzena Sikora

Szkolne Jasełka


Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej

4 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. W festiwalu brali udział uczestnicy ze Szkół z Prawobrzeża. Za przygotowanie odpowiedzialne były p. Irena Wojciechowska,p.Marzena Sikora, p. Agata Bindas, p.Joanna Lisowska, p.Renata Bartnicka

Uczennica klasy I Matylda Pich podczas występów w finale Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej , który odbył się dnia 15 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie.Matylda reprezentowała naszą szkołę . Jesteśmy dumni z Jej występów. Naszej uczennicy życzymy dalszych sukcesów. Powodzenia Matyldko !
Marzena Sikora

Akcja Bombka

Od lat w okresie przedświątecznym organizowano akcje charytatywne, których celem była zbiórka pieniędzy na paczki dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
W tym roku szkolnym po raz pierwszy pedagog szkolny Urszula Lodowska i nauczycielka wychowania fizycznego Agnieszka Biernacka zachęciły nauczycieli, uczniów i rodziców do udziału w akcji charytatywnej „Bombka. Licytując-Pomagasz”.
Od miesiąca na terenie szkoły gościł świąteczny nastrój
i niezwykła atmosfera. Spotkania nauczycieli i wspólna praca nad zdobieniem bombek cieszyła nawet tych, którzy początkowo powątpiewali w swoje umiejętności plastyczne.
Efekt końcowy zaskoczył chyba wszystkich. Zaangażowanie nauczycieli, uczniów i rodziców przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorek.
Bal Andrzejkowy- zaplanowany na 26 listopada- wzbudzał niezwykłe zainteresowanie jego uczestników. W czasie zabawy wylicytowano ponad 60 bombek, a zebrane pieniądze pozwolą na przygotowanie paczek świątecznych dla większej grupy uczniów z tej szkoły.
Do końca balu uśmiech nie opuszczał organizatorek, autorów ciekawych projektów plastycznych oraz ich nabywców.
Każdy miał powody do radości, bo rola którą odegrał w tym przedsięwzięciu zasługuje na uznanie.
Społeczność szkolna w Dąbiu po raz kolejny udowodniła, że potrafi zintegrować się i aktywnie uczestniczyć w projektach adresowanych do drugiego człowieka.
W imieniu organizatorek dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji i sprawili, że na twarzach dzieci pojawi się uśmiech. 

Organizatorzy:
p.Agnieszka Biernacka
p. Małgorzata Golakiewicz
p. Urszula Lodowska

Bal Jesieni i Dyskoteka Andrzejkowa

Bal Jesieni klas 0 – III odbył się 26 listopada 2015 roku

Klasy przybyły bardzo licznie. Dzieci były przebrane w piękne jesienne stroje.Hitem balu okazała się piosenka „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu'. Dziewczynki śpiewały ją z prawdziwą pasją. Pozostałe dzieci tańczyły w grupkach i świetnie się bawiły

Na balu odbyła się również loteria fantowa, na którą mocno oczekiwano, ponieważ każdy chciał wygrać fajną nagrodę. W klasach 0-3 losy zostały sprzedane za 876 złotych. 

Bal przygotowały
p. Małgorzata Golakiewicz i p. Bogumiła Wiśniewska

Zajęcia otwarte - grupa 0A

27 listopada w grupie OA odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt. „Bajki i bajeczki”. Rodzice mogli zobaczyć jak ich dzieci pod kierunkiem wychowawcy
p. Lilli Bednarczyk zdobywają umiejętności i wiadomości przygotowujące je do podjęcia nauki w klasie pierwszej. Dzieci rozwiązywały zagadki obrazkowe, zagadki słowne związane z bajkami i baśniami, podawały tytuły bajek i baśni, liczyły na konkretach w zakresie 10. Rodzice włączyli się do wspólnej zabawy i pracy.
Na zakończenie zajęcia wspólnie wykonano prace plastyczne na temat „Ulubiona baśń lub bajka”, „W oczekiwaniu na święta”

Dzień Niepodłegłości

Uczniowie klasy 5b i 2b przygotowali program artystyczny. Karolina Murawska, Damian Jastrzębski i Paweł Tchórzewski oraz Maciej Krzemiński i Mateusz Kowal zaprezentowali wiersze i fakty historyczne dotyczące walki o niepodległość

Zespół „Sikorki” ubarwił uroczystość pieśniami patriotycznymi
Kuba Laska zaśpiewał „Pieśń Konfederatów Barskich”

Na uroczystość przybyli kombatanci walk o niepodległość. Goście podzielili się z uczniami swoimi przeżyciami i wspomnieniami z czasów
II wojny światowej.

Pan Kleszczewski w imieniu kombatantów podziękował społeczności szkolnej za zaproszenie na uroczystą akademię z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 

Konkurs recytatorski

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie konkursu recytatorskiego skierowanego do naszych uczniów. W tym roku odbył się 24 listopada. Uczestniczyło w nim 23 dzieci wyłonionych w trakcie eliminacji klasowych. Zawsze licznie przybywają rodzice i najbliżsi trzymając kciuki za swe pociechy. Laureaci konkursu będą reprezentowali naszą szkołę w przeglądzie dzielnicowym. Całość przygotowały p. Aleksandra Drozdowska i p. Anna Dzięciołowska.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy O – III oraz klasy IV – VI. Młodsi prezentowali dwa wiersze, zaś starsi wiersz i fragment prozy. Konkurs prowadziły uczennice klasy VB Maja Bątkowska i Wiktoria Lipka, które na początku zaprosiły do występu najmłodszych.

Opracowały 
p. Aleksandra Drozdowska i p. Anna Dzięciołowska.

ENERGA DAJE MOC

Kapitan jachtowy Joanna Kaczor opowiadała o zajęciach z Programu „Energa”. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali żeglarskich pasjach instruktorów z Programu „Energa”. Kapitan Wojtek Zakrzewski opowiadał jak zmienia się dzień młodego żeglarza. Natomiast Kapitan Wojtek opowiada o różnych zajęciach w Centrum Żeglarskim.

DNI BEZPIECZEŃSTWA - ALARM PRZECIWPOŻAROWY

W ramach Dni Bezpieczeństwa odbył się w szkole alarm przeciwpożarowy.Pani wicedyrektor Renata Bartnicka sprawdza obecność poszczególnych klas.Pani dyrektor Barbara Bachanek-Jóźwiak przekazuje informacje o procedurach bezpieczeństwa.Wszyscy uczniowie wiedzą jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych

ŚNIADANIE DAJE MOC


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2015r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyste Pasowanie na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej nr 23 im. Mariusza Zaruskiego w Szczecinie. Akademia rozpoczęła się recytacjami skierowanymi do nauczycieli pracowników administracji i obsługi, którzy obchodzili w tym dniu swoje święto .Pani Dyrektor Barbara Bachanek- Jóźwiak dziękowała nauczycielom za ich trud , rozwój i pracę na rzecz dzieci . Wręczyła nagrody wyróżnionym osobom. Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia . Uczniowie klas Ia, Ib, Ic popisywali się wiedzą i umiejętnościami. Złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły . Pierwszoklasiści otrzymali gratulacje i upominki. Za przeprowadzenie uroczystości odpowiadały panie M.Maj, M.Onyszko, A.Dzięciołowska, M.Sikora.

Opracowała R.Bartnicka

70 - lecie Szkoły Podstawowej Nr 23 Szczecin

Dnia 25 września 2015r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 70 lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Mariusza Zaruskiego. Mottem przewodnim obchodów było hasło” 70 lat już płynie okręt nasz” W uroczystości wzięło udział wielu gości do grona , których należeli zastępca Prezydenta Miasta Szczecin pan Krzysztof Soska z pracownikami urzędu miasta ,Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego pani Teresa Kalina, Przewodniczący Rady Miasta Szczecin pan Artur Szałabawka z radnymi, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani…., Przewodnicząca Rady Osiedla Dąbie pani Alina Kordowska z radnymi, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkól, emerytowani dyrektorzy emeryci, kombatanci, dyrektorzy i przedstawiciele placówek wspierających szkołę, absolwenci , przyjaciele szkoły. Uroczysty dzień rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Wniebowzięcia NMP w Dąbiu pod przewodnictwem księży Kanonika Piotra Superlaka i Kanonika Kazimierza Piaseckiego – Proboszcza z udziałem pocztów sztandarowych zaprzyjaźnionych szkół z Dąbia i szkół Jubilatek oraz nauczycieli, uczniów, rodziców i gości. Po mszy odbyła się część oficjalna , w której głos zabrali dyrektor szkoły Barbara Bachanek-Jóźwiak oraz goście oficjalni. Uroczystość odbywała się w atmosferze gratulacji i podziękowań wielu doniosłych słów , wspomnień. Po części oficjalnej odbyła się prezentacja multimedialna i wygłoszony został referat okolicznościowy przez panią Renatę Bartnicką. Kolejnym punktem dnia była część artystyczna przygotowana przez panią Marzenę Sikorę i Joannę Lisowską z udziałem uczniów naszej szkoły. Goście nagrodzili pracę i pokazy uczniów gromkimi brawami. Impreza odbyła się na tle przepięknej dekoracji z elementami morskimi wykonanej przez panią Agnieszkę Bolewicz. Po zakończeniu akademii goście zostali zaproszeni do sal wystawowych , gdzie obejrzeli dorobek szkoły , jej rozwój , zmiany , i osiągnięcia. Goście mogli obejrzeć wystawy poświęcone „Naszym Sukcesom”( odpowiedzialne; A.Biernacka, B.Jagodzińska), „Naszej Historii” ( odpowiedzialna M.Maj), „Naszym Partnerom”( odpowiedzialna U. Lodowska). Goście z zainteresowaniem i podziwem oglądali dorobek szkoły, odnajdywali się na kartach kronik szkolnych, liczyli ilość zdobytych przez uczniów pucharów. W kolejnym dniu w obchodach uczestniczyli sami uczniowie wraz z rodzicami oraz mieszkańcy Dąbia. Rozegrany został również mecz piłki ręcznej pomiędzy nauczycielami, rodzicami ,a uczniami.
Obchody Jubileuszu zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecina Pana Piotra Krzystka.

Opracowała R.Bartnicka

ROZPOCZĘCIE ROKU 2015/2016